A spanyol Rafael Nadal 6:3, 7:5, 6:4-re győzött vasárnap a cseh Tomas Berdych ellen az angol nyílt teniszbajnokság döntőjében, Wimbledonban.

A mérkőzés 2 óra 13 percig tartott, a világelső Nadal végig nagyon magabiztosan teniszezett, riválisának szinte esélye sem volt arra, hogy megszorítsa.

A 24 éves mallorcai játékos 2008 után másodszor diadalmaskodott Wimbledonban, és ezzel nyolcadik Grand Slam-trófeáját gyűjtötte be.

Eredmények:
férfi egyes, döntő:
Rafael Nadal (spanyol, 2.) - Tomas Berdych (cseh, 12.) 6:3, 7:5, 6:4

vegyes páros, döntő:
Leander Paes, Cara Black (indiai, zimbabwei, 2.)-Wesley Moodie, Lisa Raymond (dél-afrikai, amerikai, 11.) 6:4, 7:6 (7-5)

Az első játszmában Nadal 3:3-nál törte meg riválisa lendületét és ezt követően már játékot sem engedett Berdychnek. A folytatásban a Valasske Meziriciből származó 24 esztendős cseh játékos egészen 5:5-ig tartotta magát, majd 6:5-nél elveszítette adogatójátékát és Nadalt már csak egy szett választotta el második wimbledoni diadalától. A harmadik, egyben utolsó felvonásban a spanyol 5:4-es vezetésénél meccslabdához jutott, és azonnal értékesítette azt.

A spanyol teniszező ezzel a sikerével tovább növelte előnyét a világranglista élén: hétfőtől a szerb Novak Djokovic a második és a negyeddöntőben kiesett korábbi világelső svájci Roger Federer csak a harmadik.

Nadal 1,218 millió eurót kapott győzelméért, míg Bardych, aki hétfőtől már a nyolcadik a rangsorban, 609 ezerrel vigasztalódott.

2002: Hewitt (ausztrál) - Nalbandian (argentin) 6:1, 6:3, 6:2
2003: Federer (svájci) - Philippoussis (ausztrál) 7:6 (7-5), 6:2, 7:6 (7-3)

Rafael Nadal:
született: 1986. június 3., Manacor (Spanyolország)
lakóhelye: Manacor
magasság/testsúly: 1,83 m/75 kg
ütőfogása: balkezes
profi játékos: 2001 óta
jelenlegi világranglista-helyezése: 1.
legjobb világranglista-helyezése: 1. (2008. augusztus 18.)
tornagyőzelmei: 40, ebből 8 Grand Slam (Roland Garros: 2005, 2006, 2007, 2008, 2010, Wimbledon: 2008, 2010, Ausatralian Open: 2009)