Merényi Tímea nyerte az ítéletidőben megrendezett ljubljanai félmaratoni versenyt. Havas-jeges eső, erős szél és nulla fok körüli hőmérséklet nehezítette a futók dolgát, Merényi végül 1:19:40 óra alatt teljesítette a 21 km-es távot.

Az idei magyar maratoni bajnoknő a rajttól kezdve elöl volt, minden támadást taktikusan és jó erőbeosztással vert vissza, így győzelme az utolsó 5 km-en már nem is volt kérdés - írja a Terepsport.hu. Merényi 2060 női futó között bizonyult a legjobbnak.

A férfi félmaratont a szlovén Mitja Krevs nyerte 1:09:20-ces idővel, Soltész Tamás (1:13:57) a 10. helyen érkezett célba.

Forrás: MAHFUSZ

A maraton férfi győztese az etióp Berhanu Shiferaw lett (2:09:40), a nőknél honfitársa, Worknesh Tola diadalmaskodott (2:30:45), és a dobogó minden fokán afrikai futó állt. A női maratonon a legjobb magyar, Hakkel Tünde a 12. lett a 180 női induló között.

A versenyen közel 15 ezer versenyző érkezett célba - köztük 38 magyar futó -, a nulla fok körüli hőmérséklet, a havas-jeges eső és az erős szél ellenére.