Gálfi Dalmát ha döntőbe jut, nem lehet megállítani

Gálfi Dalma, tenisz
UNITED STATES, New York : NEW YORK, NY - SEPTEMBER 13: Dalma Galfi of Hungary celebrates with the winner's trophy after defeating Sofia Kenin of the United States heir Junior Girls' Singles Final on Day Fourteen of the 2015 US Open at the USTA Billie Jean King National Tennis Center on September 13, 2015 in the Flushing neighborhood of the Queens borough of New York City. Alex Goodlett/Getty Images/AFP
Gálfi Dalma megszerezte pályafutása ötödik profi sikerét, a 17 éves magyar teniszező a 25 ezres Cairns Tennis International ITF-tornát nyerte meg, és tartja káprázatos döntőmérlegét.

A juniorok között a US Opent megnyerő magyar versenyző a döntőben a selejtezőből felkerült, hazai pályán versenyző Olivia Tjandramulia (1179.) ellen lépett pályára és bár a második szettben hat meccslabdáról sem tudott nyerni, végül három szettben, 6:4, 6:7, 6:1 arányban összejött a győzelem.

Ötből öt döntő Gálfi mérlege Forrás: AFP

A juniorok világranglistavezetőjének a felnőttek között ez volt az ötödik döntője ITF-tornán, és eddig mind az ötöt megnyerte. A jelenleg 447. helyen álló magyar válogatott játékos ezzel biztosította helyét az októberi lista top300-ában, azaz két hét alatt 150 helyet lépett előre.