Elképesztő az osztrák csodagyerek

492605727 Austria's Dominic Thiem returns to Spain's Rafael Nadal during their French tennis Open second round match at the Roland Garros stadium in Paris on May 29, 2014. AFP PHOTO / PATRICK KOVARIK
Az osztrák Dominic Thiem nyerte meg a 624 ezer euró (194 millió forint) összdíjazású stuttgarti füvespályás férfi tenisztornát, mivel az eső miatt hétfőn befejezett döntőben legyőzte a hazai közönség előtt szereplő Philipp Kohlschreibert.

A négy között a 17-szeres Grand Slam-bajnok Roger Federert búcsúztató 22 éves Thiem az idei negyedik, pályafutását tekintve pedig a hetedik trófeáját szerezte meg.

A Roland Garroson elődöntős osztrák idei 45. mérkőzését nyerte meg, így eggyel jobban áll, mint a világelső Novak Djokovic. Egyben ő az első, aki idén három borításon is tornát nyert.