A címvédő Milák Kristóf simán nyerte a 200 méter pillangó előfutamát, így legjobb idővel jutott be a középdöntőbe a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokság harmadik versenynapján.

Az olimpiai bajnok Milák Kristof 1:54.10 perces idővel csapott célba a 200 méter pillangó előfutamában, ezzel legjobb idővel jutott be az esti középdöntőbe.

– mondta a futam után Milák Kristóf.

Milák Kristóf elődöntős 200 méter pillangón Fotó: Csudai Sándor - Origo

Az olimpiai bronzérmes Kenderesi Tamás 200 méter pillangó előfutamában negyedik lett 1:56.09-es idővel, ami az idei legjobb eredményénél (1:55.01) egy másodperccel volt lassabb.

„Picit vissza kellett fognom magam, saját magamra, a tempóimra, a légzésemre koncentrálni, hiszen a többiek nagyon bekezdtek, a végén akár meg is tudtam volna fogni őket, de mindenképpen szerettem volna tartalékolni estére" - mondta Kenderesi.

Érdekesség, hogy ugyan a rajtlistán ott volt, végül azonban nem ugrott vízbe a szám 2012-es olimpiai bajnoka, a 2017-ben a Duna Arénában világbajnok dél-afrikai Chad Le Clos.

Milákon és Kenderesin kívül három magyar versenyző volt még érdekelt a hétfő délelőtti programban. Gál Olivér a 28. helyen zárt 50 méter mellen 28.26 másodperces idővel, Pádár Nikolett 200 méter gyorson 1:58.90-es eredménnyel hat századmásodperccel csúszott le a továbbjutásról, és lett tizennyolcadik. Az utolsó délelőtti versenyszám a 800 méteres férfi gyorsúszás volt, ahol Kalmár Ákos képviselte Magyarországot – az elsősorban a 25 kilométeres távra készülő úszó 8:06.64-es idővel 21.-ként végzett.