A címvédő és világelső Novak Djokovics négyszettes győzelemmel jutott be a harmadik fordulóba férfi egyesben az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A 36 éves klasszis szerdán a hazai közönség előtt szereplő, a világranglistán 43. Alexei Popyrinnel találkozott, akinek a harmadik játszmában négy labdája volt a 2-1-es szettelőnyhöz, de a szerb fordítani tudott. A 24-szeres Grand Slam-bajnok Djokovics immár 29 mérkőzés óta veretlen Melbourne-ben, ahol ez volt a 91. győztes meccse.

Djokovics továbbra is elképesztő formában van Forrás: AFP/Lillian Suwanrumpha

Az olaszokkal novemberben Davis Kupa-győztes Jannik Sinner sima sikerrel vette a második akadályt, mint ahogy a közönségkedvenc Alex de Minaur - aki az év elején legyőzte a világelső Novak Djokovicsot a United Kupán - sem veszített szettet.

A nőknél a címvédő fehérorosz Arina Szabalenka 30 nyerőt ütve, bő egy órát töltött csak a pályán a 107. cseh Brenda Fruhvirtova ellen, míg a nap meglepetését a 16 éves orosz Mirra Andrejeva szolgáltatta, aki 6:0, 6:2-re verte a háromszoros Grand Slam-döntős tunéziai Onsz Dzsabúrt.

A 2018-ban AO-győztes dán Caroline Wozniacki - aki szülés után tért vissza - fordulatos meccsen maradt alul a selejtezőből érkezett orosz Marija Tyimofejevával (170.) szemben.