Fennállása óta először nyert francia labdarúgó-bajnokságot a Lyon, amely zárásként hazai pályán 3-1-re győzte le a huszonnyolc fordulón keresztül élen álló Lens együttesét. A Gerland-stadionban 37 500, majd később a városban szintén több ezer szurkoló ünnepelte az ötvenkét éve várt sikert. Noha a Lyon az elmúlt nyolc idény során hétszer is európai kupaszereplést érő helyen végzett, bajnoknak lennie még ebben az igen sikeres periódusban sem sikerült - eddig.

A Lyon a bajnokság legnagyobb - mintegy 90 millió eurós - költségvetésű csapata, amiért sokak irigylését kiváltotta. Mostani sikere azonban a biztos anyagi háttér ellenére is meglehetősen távolinak tűnt, még akár néhány fordulóval a zárás előtt is. Noha végig az élmezőnyben foglalt helyet, kevesen fogadtak volna rá, amikor a 24. fordulóban nyolcpontos hátrányba került a Lensszal szemben. Az északiak abban az időszakban eredményesen játszottak, a Lyon viszont - noha hazai pályán egyszer sem kapott ki - idegenben többször is kellemetlen meglepetést okozott szurkolóinak.

Azután mégis fordult a kocka, a Lens elbizonytalanodott, a Lyon pedig győzni tudott Auxerre-ben és Bordeaux-ban is. Az utolsó fordulóra így olyan helyzet alakult ki, hogy hazai pályán dönthette el az elsőséget. "Hatalmas szakmai elégtétel ez számomra. Már olyan régen várt erre a sikerre a klub és természetesen az egész város. A lyoni terv megvalósult" - jelentette ki Jacques Santini vezetőedző, akinek a jövője saját bevallása szerint a Jean-Michel Aulas elnökkel történő hét eleji egyeztetés után dől el.

34. (utolsó) forduló eredményei:
Lyon - Lens 3-1 (2-1)
Govou (8.), Violeau (14.), Laigle (53.), ill. Bak (26.)

Auxerre - Rennes 2-3 (1-2)
Cissé (26., 56.), illetve Batlles (2.), Piquionne (6.), Delaye (61.)

Metz - Lorient 1-1 (1-1)
gól: Jager (5.), illetve Darcheville (11.)

Nantes - Bordeaux 2-1 (1-0)
gól: Savinaud (1., 90.), illetve Pauleta (89.)

Sedan - Bastia 0-2 (0-0)
gól: Vairelles (56., 63.)

Sochaux - Monaco 3-0 (2-0)
gól: Saveljic (23.), Fanfan (24., öngól), Crucet (90.)

18. Lorient 34 7 10 17 43-64 31

A 2002-2003-as idényben a Lyon és a Lens a Bajnokok Ligája főtábláján, az Auxerre a BL selejtezőjében, a Paris Saint-Germain, a Bordeaux (Ligakupa-győztes), valamint a Bastia-Lorient francia kupa döntő (május 14.) nyertese az UEFA-kupában, a Lille, a Troyes és a Sochaux az Intertotó-kupában indulhat.

A Metz és a Lorient kiesett, a második vonalból - a D1 létszámemelése miatt - négy csapat, az Ajaccio AC, a Strasbourg, a Nice és a Le Havre jutott fel.

A góllövőlista élcsoportja:
22 - Cissé (Auxerre), Pauleta (Bordeaux)
19 - Darcheville (Lorient)
15 - Goussé (Troyes)
14- S. Anderson (Lyon), Frau (Sochaux), Nonda (Monaco)

1991-1992: Marseille
1992-1993: nem volt bajnok, mert a Marseille-t vesztegetés miatt megfosztották aranyérmétől.
1993-1994: Paris S.G.
1994-1995: Nantes
1995-1996: Auxerre
1996-1997: Monaco