Az NB II-ben szereplő Ferencváros egygólos előnyt szerzett a szintén másodosztályú Gyirmót ellen a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjének az első találkozóján. Az NB I-ben éllovas MTK Kanta József mesterhármasával 3-1-re győzött Győrött, míg a Diósgyőr Sopronban diadalmaskodott 2-1-re. A Zalaegerszeg a REAC-ot, a Vasas a Vácot verte egy góllal hazai pályán, a Honvéd-Kaposvár kupameccs résztvevői pedig 1-1-es döntetlennel készülhetnek a visszavágóra.

Magyar Kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
FTC - Gyirmót 1-0 (0-0)
Üllői út, 3500 néző
v.: Kassai (Erős G., Vámos T.)
Ferencváros: Kemenes - Bognár, Balog, Dragóner, Tímár - Deme (Szalai, 84.), Lazics (Csepregi, 54.), Lipcsei, Laczkó - Tököli, Bartha.
Gyirmót: Sánta - Földes, Radics, Tóth A., Szabó Cs. - László T., Török, Polyák (Németh L. 67.), Horváth R. - Bieder (Kun, 93.), Oross (Pék, 91.).
gól: Tököli (66.)
sárga lap: Deme (53.), Oross (55.), Bartha (68.), Németh L. (75.), Földes (78.), Dragóner (92.)

3. perc: Tököli remek cselekkel tört be a tizenhatoson belülre, de 12 méterről leadott lövését Sánta kivédte.

37. perc: Bartha távoli bombáját Sánta bravúrral hárította.

48. perc: Óriási Gyirmót-helyzet maradt ki: Tímár védelmi hibája után Oross került szembe Kemenessel, aki kivédte a lövést, Török is belőhette volna, ám sokat várt, a Fradi kapusa visszaért, és elsodorta a labdát.

66. perc: Laczkó helyzeténél még védett Sánta, a kipattanót követően azonban Horváth felszabadítás helyett óriási lyukat rúgott, így Tököli az üres kapuba kotorhatta a labdát (1-0).

Az első félidőben a Gyirmót szinte át sem lépte a felezővonalat, nyomasztó fölényben játszott a hazai csapat. Hogy gólt mégsem kapott az előző körben a Fehérvárt búcsúztató együttes, az nagyrészt a remekül védő Sánta Andrásnak volt köszönhető.

A második játékrész elején egy váratlan ellenakcióból vezetést szerezhetett volna a Győr-Moson-Sopron megyei csapat, ám a támadók elpuskázták az óriási lehetőséget. A másik oldalon viszont egy nagy védelmi hibát követően begyötört egy gólt a Fradi, és ezúttal ez elég volt a győzelemhez. A visszavágó november 22-én lesz Gyirmóton, ahová a Ferencváros minimális előnnyel utazik.