Hiába szerezte meg második gólját a Milan színeiben David Beckham, a piros-feketék csak egy pontot szereztek a szívósan küzdő Genoa ellen a Serie A 21. fordulójában. Mivel a Juventus 2-1-re kikapott Udinében, a Cataniát tíz emberrel is 2-0-ra legyőző Inter volt a forduló nyertese, amely így a Zebráktól hat, a városi vetélytárstól nyolc pontra lépett el.

A Milan olyan játékot mutatott az első félidőben a Genoa ellen, amilyet rég lehetett látni Carlo Ancelotti fiaitól: védekezésben agresszívan, támadásban ötletesen fociztak a piros-feketék, Kaká és Pato is aktív volt, igaz, a túloldalon Diego Milito is villant, az argentin gólzsák szabadrúgása csak centikkel ment fölé. Zambrotta beadása után Pato látványos ollózása is gólt érdemelt volna, aztán Pirlo szabadrúgásból döngette meg a lécet 26 méterről.

A 33. percben Beckham végzett el egy szabadrúgást balról, éles szögből, és a beadásra számító Rubinhót meglepve a rövid sarokba csavart, megszerezve ezzel a vezetést, és második gólját a Milan mezében. A Genoa is állított labdás szituációból veszélyeztetett, de Motta lapos löketére Abbiati leért, a túloldalon pedig Pirlo másodszor is a lécet találta telibe, így félidőben maradt az 1-0.

A fordulás után nagyon visszavett a Milan, Ancelotti levitte Patót, Seedorfot és Beckhamet is, a Genoa pedig megérezte, hogy van keresnivalója az eredményre ráülő házigazda ellen. Ronaldinho szabadrúgásánál ugyan nagyon közel járt a mindent eldöntő második gólhoz a Milan, de a vendégek ezt is megúszták, a hajrában pedig jött Milito, akinek közeli fejesét még hatalmas bravúrral kitolta Abbiati, de a 87. percben lábbal már büntetett Genoa hercege, így a Milan ráfázott a bekkelős második félidei taktikára, és ismét nyolc pontra távolodott el a listavezető Intertől.

A kék-feketék ugyanis úgy nyertek 2-0-ra Cataniában, hogy a 31. perctől emberhátrányban voltak Muntari kiállítása miatt. Az 5. percben Cruz remek alakítás után ívelt középre, ahol Stankovic a kapust megelőzve bólintott a hálóba. Ibrahimovic duplázhatta volna meg az Inter előnyét, de a lécet találta el, a félidő végén pedig az emberelőnyben játszó szicíliaiak is próbálkoztak, de Paolucci Júlio Césarba püfölte a labdát, Morimoto lövését pedig Cambiasso vágta ki a gólvonalról.

Mascarát a kapufa fosztotta meg az egyenlítés örömétől a szünet után, aztán a 71. percben Ibrahimovic eldöntötte a meccset, Stankovic passza után átemelte a labdát a kifutó Bizarri fölött, majd egy igazítás után az üres kapuba gurított.

Forrás: AFP

Ibrahimovic biztosította be a címvédő cataniai sikerét

Az Inter-hívek nem csak ennek, hanem a Juve vereségének is örülhetnek, a Del Piero nélkül felálló Zebrák ugyanis 2-1-re kikaptak a legutóbbi tíz bajnokiján mindössze két pontot összekaparó Udinesétől. A hazaiak a Quagliarella, Di Natale duó vezérletével gyűrték le a Juvét, amely csak büntetőből tudta bevenni Handanovic kapuját, éppen az ex-udinei Iaquinta révén.

A Roma már ötödik a tabellán, a fővárosiaknak jót tett Totti visszatérése, a csapatkapitány gólt szerzett és gólpasszt adott a Palermo elleni 2-1-es diadal alkalmával. A Cagliari tartja jó formáját, és Aquafresca szokásos góljával verte a Sienát, a Bologna Bergamóban javított a Milan elleni 1-4 után, a Sampdoria a második félidő elején két gyors góllal állva hagyta a Laziót, a Fiorentina rangadón vett el nagyon fontos pontokat a Napolitól, amelyben az első félórát követően a negyedik számú kapus védett, Veronában és Torinóban pedig egy-egy pont járt a feleknek.