Az olasz liga hétfőn 40-40 ezer eurós pénzbüntetéssel sújtotta az AS Roma és az SS Lazio labdarúgóklubokat, miután a két csapat vasárnapi bajnoki összecsapását hat percre félbe kellett szakítani, mert a szurkolók petárdákat dobáltak a pályára.

A Juventusnak szintén fizetnie kell, mégpedig 25 ezer eurót, mert a szombati Internazionale ellen 2-1-re megnyert találkozó közben a drukkerek egy csoportja rasszista rigmusokkal sértegette Mario Balotellit, a milánói gárda csatárát.

Az Internek 15 ezer eurót kell befizetnie, mert a szurkolói pirotechnikai eszközöket alkalmaztak a lelátón.

A játékvezető kritizálása és megfenyegetése miatt a góllövőlistát vezető Antonio Di Natalét, az Udinese támadóját két mérkőzéses eltiltással büntette a liga.

Cristiano Lucarelli, a Livorno csapatkapitánya szintén két bajnoki találkozóról hiányzik majd, miután hevesen tiltakozott az ellen, hogy a játékvezető kiállította őt a Chievo ellen 2-0-ra elveszített összecsapás első félidejében.