A magyar válogatottal azonos csoportban szereplő svéd válogatott 4-0-ra nyert Málta ellen világbajnoki selejtezőn. A Koeman-csapattal szeptember 5-én találkozó skandinávok a győzelemmel négy pontra megközelítették a csoport második helyén álló magyar válogatottat.

A hétvégén a dánok ellen odahaza bukó svédek az első félidő felénél tudták megtörni a máltaiakat, Rasmus Elm kísérlete a lécről pattant Källström elé, aki a hálóba bólintott.

Källström a második gólnál az asszisztot jegyezte, szöglete után Majstorovic köszönt be, majd Ibrahimovic jelentkezett egy látványos spicces pöcköléssel, ami előtt Rasmus Elm zidane-os, talppal behúzós passza sem volt csúnya.

Az olasz gólkirály a negyedik találatnál Marcus Berget szolgálta ki, így a selejtezőkön a mieink elleni meccs óta "hallgató" svédek magabiztosan hozták a kötelezőt, de még így is négy ponttal vannak lemaradva Erwin Koeman legénységétől.

A négy svéd gól:

A 4. csoportban az oroszok a válogatottban 19 hónap után reaktivált Kerzsakov duplájával döfték le a finneket, a Dinamo Moszkva csatára előbb Arsavin passzát váltotta gólra, majd egy kipattanót küldött a helyére.

A 3-0-s végeredményt Zirjanov alakította ki, így Roman Abramovics boldogan tapsikolhatott a helsinki stadion VIP-páholyában, az oroszok pedig a németek elleni októberi meccsen dönthetnek a csoportelsőség sorsáról, feltéve, hogy addig az előző Eb ezüst- és bronzérmese is hozza a kötelezőket.

A hatos csoportban az ukránok vicsorogva gyűrték le a szívós kazahokat, akik Nuszerbajev fejesével kerültek előnybe Kijevben. A Sevcsenko nélkül felálló sárga-kékeknél Nazarenko vette kézbe a dolgokat, és előbb egy szabadrúgást tekert a kazah kapuba, majd a fordulás után a kapus lábai között gurította el a labdát, ezzel keleti szomszédaink beérték pontszámban a második helyen álló horvátokat.

Nazarenko zseniális szabadrúgásgóllal egyenlített:

A csoportot Anglia vezeti, amely elég hamar lerendezte az Andorra elleni meccset, Rooney Glen Johnson beadása után már a negyedik percben a bal alsóba fejelt, de a MU-csatár már a gólja előtt is elrontott egy helyzetet, amikor bevetődve a lécre stukkolt. A következő gólra a 29. percig kellett várni, ekkor Walcott gurított vissza, a tizenegyespontnál érkező Lampard pedig futtából vágta be a labdát.

Az első 45 perc 3-0-s angol vezetéssel zárult, Johnson újabb mesteri beadása után Rooney belsővel pörgetett a léc alá. A második félidőben sokáig csak a helyzetek sorjáztak, aztán az éppen a Rooney helyére beállt Defoe is kedvet kapott egy duplához, az elsőnél Johnson (ki más?) beadását fejelte a jobb sarokba, a másodiknál meg a Beckham szabadrúgásánál bénázó kapusról kipattanót terelte a hálóba. A végén még egyszer alkotott az andorrai védelem, Defoe botrány gyenge lövése után két védő is a kapusra várt, Crouch pedig a hosszú lábaival odaért, és felbőrözte a későn ébredő portást.

Anglia így továbbra is százszázalékos, és három pontra van szüksége ahhoz, hogy bebiztosítsa helyét a vébén. Szerbia is jól halad Dél-Afrika felé, a Feröer elleni 2-0-val Radomir Antic fiai nyolcpontos előnyt halmoztak fel a franciák előtt, igaz, a vb-ezüstérmes két meccsel kevesebbet játszott. Hollandia már a hétvége óta nézegetheti a szállásajánlatokat, de az Oranje nem elégedett meg a részvétel kiharcolásával, a mostani sorozat hetedik darabját is hibátlanul abszolválta, ezúttal a norvégokat szomorította el.

Magyar érdekeltségű gólszerzőt jegyezhettünk fel a Macedónia-Izland találkozón, a hazaiaknál ugyanis a jelenleg Nyíregyházán légióskodó, korábban a Debrecennél is megfordult Aco Stojkov szerezte a mindig nagyon fontos első találatot.

világbajnoki selejtezők:
1. csoport:
Svédország - Málta 4-0 (1-0)
Källström (22.), Majstorovic (52.), Ibrahimovic (56.), M. Berg (58.)

Finnország - Oroszország 0-3 (0-1)
gól: Kerzsakov (26., 53.), Zirjanov (71.)

Az állás: 1. Németország 16 pont/6 mérkőzés, 2. Oroszország 15/6, 3. Finnország 10/6, 4. Wales 9/7, 5. Azerbajdzsán 1/5 (0-5), 6. Liechtenstein 1/6 (1-15)

6. csoport:
Ukrajna - Kazahsztán 2-1 (1-1)
Nazarenko (33., 47.), illetve Nuszerbajev (19.)

Anglia - Andorra 6-0 (3-0)
gól: Rooney (4., 38.), Lampard (29.), Defoe (73., 75.), Crouch (80.)

Az állás: 1. Anglia 21 pont/7 mérkőzés, 2. Horvátország 11/6 (12-6), 3. Ukrajna 11/6 (9-6), 4. Fehéroroszország 9/5, 5. Kazahsztán 3/7, 6. Andorra 0/7

7. csoport:
Feröer-szigetek - Szerbia 0-2 (0-1)
M. Jovanovic (44.), Subotic (61.)

Az állás: 1. Szerbia 18 pont/7 mérkőzés, 2. Franciaország 10/5, 3. Litvánia 9/7, 4. Ausztria 7/6 (7-9), 5. Románia 7/6 (7-10), 6. Feröer-szigetek 1/5

9. csoport:
Macedónia - Izland 2-0 (1-0)
Stojkov (9.), Ivanovski (85.)

Hollandia - Norvégia 2-0 (1-0)
gól: Ooijer (32.), Robben (60.)

Az állás: 1. (és már vb-résztvevő) Hollandia 21 pont/7 mérkőzés, 2. Skócia 7/5 (4-6), 3. Macedónia 7/6 (4-7), 4. Izland 4/7, 5. Norvégia 3/5

Az egyaránt a vasárnap kezdődő Konfederációs Kupára készülő csapatok barátságos mérkőzésén a világbajnok olasz labdarúgó-válogatott 4-3-ra legyőzte Új-Zélandot.

A magyarokkal azonos világbajnoki selejtezőcsoportban szereplő és ott botladozó portugálok gól nélküli döntetlent játszottak Észtországban barátságos találkozón. A szintén csoportellenfélnek számító albánok pedig Grúziával remiztek.