Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc
Vadócz Krisztián góljával 2-1-re még a vendég Osasuna vezetett a Real Madrid ellen, ám a fővárosi csapat előbb egyenlített, majd Cristiano Ronaldo hajrágóljával a győzelmet is kicsikarta a spanyol labdarúgó-bajnokság 35. fordulójában.

Primera División, 35. forduló:
Real Madrid - Osasuna 3-2 (2-2)
Madrid, Bernabeu-stadion, 80 ezer néző
v.: Antonio Miguel Mateu Lahoz
Real: Casillas - Arbeloa, Raúl Albiol, Sergio Ramos, Marcelo - Xabi Alonso - Gago (Juanfran, 85.), Granero (Guti, 59.) - Kaká (Benzema, 69.) - Higuaín, Ronaldo.
Osasuna: Ricardo - Azpilicueta, Sergio, Rovérsio (69.), Monreal - Juanfran (Shojaei, 61.), Nekounam, Ruper, Camunas - Vadócz - Aranda.
gól: Ronaldo (25., 89.), Marcelo (45.), illetve Aranda (7.), Vadócz (43.)

A Bernabeu 80 ezres nézőközönségve meghökkenve nézte, amint a hetedik percben Raúl Albiol óriási labdakezelési hibáját követően a Realban nevelkedett Aranda lecsap a labdára, és a 16-oson kívülre kifutó Casillast pimaszul megkerülve vezetéshez juttatta a vendégcsapatot (0-1).

A 25. percben Cristiano Ronaldo a balösszekötő helyén egyedül, villámgyorsan indult meg az Osasuna kapuja felé, majd néhány (test)csel után 16-ról, laposan, jobbal lőtt a jobb alsóba (1-1). A 43. percben egy hatalmas bal oldali bedobás után Aranda emelt Vadócz elé, aki dropból, 9 méterről a bal pipába vágta a labdát (1-2). Nem sokáig örülhettek a pamplonaiak, két percre rá ugyanis Granero előreívelését Marcelo az ötösről fejelte Ricardo kapujába.

Vadócz 2-2-nél újabb gólt szerezhetett volna, ám hiába vezette rá Iker Casillasra a labdát, lövés helyett üresen érkező társát próbálta játékba hozni, ám átadása pontatlan volt, így a helyzet kimaradt. A meccset Cristiano Ronaldo döntötte el a 89. percben egy tökéletesen érkező bal oldali beadást fél méterről fejelt a kapuba.

A sikerrel megőrizte esélyét a Real Madrid, hogy még beérje a listavezető és címvédő Barcelonát, amely egy ponttal vezeti a tabellát. A bajnokságban botladozó, a hét közben viszont az Európa Liga döntőjébe jutott Atlético Madrid a Primera Divisiónban kikapott: a fővárosi alakulat 3-1-re maradt alul a Sevilla otthonában. Az Atlético és a Sevilla vívja majd a spanyol Király-kupa május 19-ei döntőjét. A május 12-ei Atlético-Fulham Európa Liga-döntő Hamburgban lesz.

A Real-Osasuna (3-2) góljai:

Sevilla - Atlético Madrid 3-1 (3-1)
Luis Fabiano 6., Negredo (13., 40. - mindkettő 11-esből), illetve Tiago (8.)

Athletic Bilbao - Real Mallorca 1-3 (1-1)
Llorente (45.), illetve Castro (43.), Nunez (49.), Aduriz (52.)