A meccs nagy részében emberelőnyben játszó Wigan 2-0-ra nyert a Wolverhampton ellen a Premier League 7. fordulójában. A Manchester United idegenben nem bírt a Sunderlanddel, míg a Fulham 1-1-es döntetlent ért el a West Ham United otthonában, a vendégeknél Gera Zoltánt a 69. percben cserélték be. A Bolton - Bogdán Ádámmal a kispadon - ikszelt a West Bromwich vendégeként.

A Wolves már a 11. percben megfogyatkozott, Henry nagyon rossz ütemben csúszott be Gomeznek, aki óriásit esett, szerencsére megúszta komolyabb sérülés nélkül, de a vendégek csapatkapitányának jogosan járt a piros lap.

A Wigan nem igazán tudott mit kezdeni az emberelőnnyel, egyetlen helyzetet tudott csak kialakítani, Gomez azonban nem mert elég bátran felugorni N'Zogbia beadásánál, talán a kimozduló Hahnemanntól ijedt meg, mindenesetre lemaradt a labdáról. A második félidő elején ismét a Wolves kapusa tehetett arról, hogy maradt a 0-0, de ezúttal bravúr kellett ahhoz, hogy Di Santo lövését hárítsa.

A Wigan végül a 65. percben törte meg ellenfelét, amikor Gomez a 16-os vonaláról gyönyörűen tekert be egy szabadrúgást a jobb felsőbe.

A 85. percben pedig minden eldőlt, N'Zogbia passza után a menteni igyekvő Berra becsúszva Rodallega lábára lőtte a labdát, onnan pedig a hálóba került, így a Wigan 2-0-ra nyert.