Három nyeretlen bajnoki után a Liverpool elleni rangadón győzött ismét az Arsenal. A Premier League szerda esti meccsein az éllovas Chelsea kikapott az Evertontól, a Manchester United ikszelt az Aston Villával, ezzel közelebb kerültek egymáshoz a dobogósok.

A Manchester United egy, az Arsenal hat pontra közelítette meg a Chelsea-t az angol bajnokság hétközi fordulója után.

A nap legnagyobb rangadóját Londonban játszották, az Emirates-stadionban. A Liverpool az utolsó négy bajnokiján nem kapott gólt, szerdán is csak egyet, ez azonban elég volt ahhoz, hogy kikapjon az Arsenal otthonában.

A két csapat lapos első félidőt produkált, a folytatásban azonban felpörgött a játék. Mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, de csak a Rosicky beadására berobbanó Diaby fejese talált utat a hálóba. A 95. percben még Gerrard szabadrúgásánál izgulhattak a három pontért az Ágyúsok, a lövést Fabregas kézzel blokkolta, de újabb szabadrúgásra már nem került sor, maradt az 1-0.

A Manchester United az Aston Villa otthonában hagyott ott egy pontot. A hazaiak vezettek Cuellar fejesével, a vendégek egyenlítettek, majd fölényben játszottak, annak ellenére, hogy Nanit a 29. percben kiállíták. Egy győzelemmel a MU átvehette volna a vezetést a bajnokságban.

Még rosszabbul járt a Chelsea, amely vezetett a Goodison Parkban, végül mégis kikapott az Evertontól. A liverpooliak mindkét találatát Louis Saha jegyezte. A francia csatár már 13 bajnoki gólnál jár idén, ezzel ötödik a vonatkozó listán.