Az MTK vezetést szerzett a kétszázadik örökrangadón, a Ferencváros azonban hét perc alatt fordítani tudott, végül pedig 3-1-re győzött a labdarúgó NB I 24. fordulójában. Az FTC feljött az Európa Liga-indulást jelentő második helyre, a kiesésre álló MTK pedig nem tudott közelebb kerülni a három ponttal jobban álló Siófokhoz.

A Ferencváros a kétszázadik örökrangadón a nyolcvanadik győzelmét aratta. A siker értékét növeli, hogy a zöld-fehérek 2002 óta először diadalmaskodtak a Hidegkuti-stadionban. Az MTK az elmúlt hét fordulóban mindössze két pontot szerzett, így továbbra is a kieső, utolsó előtti helyen áll, míg az FTC a győzelmével ismét második.

Alacsony színvonalú játékot és nagy küzdelmet hozott az első félidő, de így is akadt lehetőség mindkét kapu előtt. A két csapat játékosai azonban - az elmúlt fordulókhoz hasonlóan - nem jeleskedtek a helyzetkihasználásban.

A Ferencváros kezdte nagyobb lendülettel a második játékrészt, de az MTK veszélyes ellentámadásainak egyikéből Könyves gyönyörű, kapufás gólt lőtt. A vendégek egy percen belül egy hasonlóan szép találattal egyenlítettek. Ezt követően felváltva forogtak veszélyben a kapuk, és a zöld-fehéreknek sikerült megszerezniük a vezetést, majd a hajrában végleg eldöntötték a három pont sorsát.

Labdarúgó NB I, 24. forduló:
MTK - Ferencváros 1-3 (0-0)
Budapest, Hidegkuti-stadion, 2500 néző
v.: Kassai (Erős, Ring)
MTK: Szatmári - Hajdú S., Szekeres, Kálnoki Kis, Vukadinovic - Vukmir, Wolfe (Ladányi, 57.) - Könyves (Hrepka, 79.), Kanta, Pál (Eppel, 88.) - Tischler
FTC: Haber - Rodenbücher, Tutoric, Csizmadia, Balog - Rósa (Junior, 73.), Maróti, Morales - Schembri (Miljkovic, 76.), Heinz, Abdi (Tóth B., 81.)
gól: Könyves (65.), illetve Schembri (66.), Csizmadia (72.), Maróti (86.)
sárga lap: Vukmir (24.) Hajdú (90.), illetve Maróti (59.), Miljkovic (82.)

Percről percre

Egy MTK-fejessel kezdődött a mérkőzés, a 2. percben Kanta szabadrúgása után Tischler bólintott a kapu fölé. A következő akciót a Fradi alakította ki, melynek végén Abdi közeli lövését védte lábbal Szatmári.

A 7. percben egy bal oldali szöglet után Tutoric kifejelte a labdát, melyet Könyves azonnal a kapu fölé lőtt. Pár perccel később egy jobb oldali lapos beadás a Fradi-védők és Haber lába mellett is elsuhant, de Pál lemaradt a labdáról, pedig a kapu üresen tátongott.

Schembri kapott remek labdát a 14. percben, a máltai egy védő szorításában, a kaputól tíz méterre alányesett a labdának, amely a fölső léc és a jobb oldali kapufa találkozását találta el. Pár pillanattal később Rósa végezhetett el ígéretes helyről szabadrúgást, de 17 méteres lövése elakadt a sorfalban.

Forrás: MTI/Kovács Tamás
Deutsch Tamás, az MTK elnöke

A 27. percben Abdi adta be jobbról a labdát, Hajdú érthetetlen módon a földre fejelte a labdát, amely a berobbanó Heinz térdére, majd az alapvonalon kívülre pattant. Nem sokkal később egy szöglet után lecsorgó labdát Csizmadia bombázott kapura 11 méterről, de Szatmári hatalmasat védett. Az ellentámadásból Tischler szerezhetett volna gólt, de az utolsó pillanatban egy becsúszó láb mentett.

Balog tökéletes ütemben indította a jobbszélen Schembrit, a csatár lefutotta védőjét, középre gurított, de az érkező Heinz elől kivágták a labdát. Nagy volt a nyomás az MTK kapuján ezekben a percekben. Abdi visszagurítása után Maróti 22 méterről lőtt kapura, de a labdát Kálnoki Kis kirúgta. A szögletből Maróti ezúttal kapufát fejelt.

Az első félidőben mindkét félnek voltak helyzetei, mezőnyben főleg a Ferencváros akarata érvényesült. A vendégek közelebb voltak a gólhoz, előbb Schembri lőtt, majd Maróti fejelt a kapufára.

Egyik vezetőedző sem változtatott a szünetben. Az 50. percben, Kanta jobb oldali szögletét követően, az MTK által a héten igazolt Wolfe az ötösről fejelt, de Haber kiütötte a kapu jobb oldalába tartó labdát.

A meccs addigi legnagyobb ziccerét hagyta ki Rósa Dénes, amikor az 53. percben Balog bedobása után a megcsúsztatott labda üresen találta az ötösön álló FTC-csapatkapitányt, aki senkitől sem zavartatva lőhetett, de gyenge próbálkozását Szatmári lábbal hárította.

A 60. percben Morales ívelt be az ötösre, de az érkező Schembri nem tudta átvenni a labdát, amely a mellkasáról kifelé pattant. A másik oldalon Tischler lövését védte Haber, akárcsak a túloldalon Schembri próbálkozását Szatmári.

A 65. percben vezetést szerzett az MTK: Könyves 23 méterről lövésre szánta el magát, a labda a jobb kapufáról pattant be a kapuba (1-0).

A Fradi azonnal, már a 66. percben egyenlített: Rodenbücher ívelte be a labdát Schembrihez, aki tíz méterre a kaputól mellel átvette a labdát, majd félfordulatból kilőtte a jobb felső sarkot (1-1).

Szekeres Adrián sikeresen szerelte Liban Abdit

A 72. percben egy jobb oldali szöglet után Csizmadia fejelt a tizenegyespontról a földre, a felpattanó labdába megpróbált belepiszkálni Schembri, de nem találta el, viszont megzavarta Szatmárit, aki nem tudta megakadályozni, hogy a labda a jobb alsó sarokba pattanjon (1-2).

A 86. percben egy jobb oldali szöglet után Maróti Bélához került a labda, aki tolt rajta egyet, majd az ötös sarkáról a bal felső sarokba emelt a hiába repülő Szatmári felett (1-3).