Az AC Milan Mario Balotelli találataival kétgólos győzelmet aratott a vendég Palermo felett az olasz labdarúgó-bajnokság 29. fordulóban. A római Francesco Totti már második az örök-góllövőlistán.

A milánói piros-feketék a Palermo elleni 2-0-s siker ellenére nem előzték meg a második helyen álló Napolit, amely fordulatos mérkőzésen, Goran Pandev 81. percben szerzett góljával nyert 3-2-re hazai környezetben az Atalanta ellen. A Napoliban duplázott a hat kör óta gólképtelen Edinson Cavani.

Forrás: AFP/Olivier Morin
Balotelli hatodik meccsén a hetedik gólját szerezte

Az AS Roma a Parmát, a Torino pedig a meccs nagy részében emberhátrányban küzdő Laziót győzte le hazai pályán. A Roma második gólját a csapatkapitány Francesco Totti szerezte szabadrúgásból, aki ezzel lehagyta a Serie A örökranglistáján a svéd Gunnar Nordahlt, és 226 találatával immár egyedül áll a második helyen. Az örök-góllövőlistát Silvio Piola vezeti, ő 1929 és 1954 között 274 gólt szerzett.

A római meccs góljai:

Totti sarokkal adott passza:

A negyedik Fiorentina megtartotta kétpontos hátrányát a Milannal szemben, mivel egy öngóllal 3-2-re győzött a Tőzsér Dániellel felálló, és a találkozó utolsó 15 percében emberhátrányban futballozó Genoa ellen. A magyar középpályást a félidőben lecserélték.

A Sampdoria-Internazionale mérkőzést a rossz időjárási körülmények miatt elhalasztották.

AC Milan - Palermo 2-0 (1-0)
Balotelli (8., 66. - az első 11-es)

Fiorentina - Genoa 3-2 (1-0)
Aquilani (33.), Cuadrado (62.), Cassani (77., öngól), illetve Portanova (58.), Antonelli (69.)
piros lap: Bertolacci (76.)

Napoli - Atalanta 3-2 (1-1)
Cavani (4., 65. - az első 11-es), Pandev (81.), illetve P. Cannavaro (31., öngól), Denis (73.)

20. Pescara 29 21-58 21

A Sienától 6, az Atalantától 2, a Sampdoriától és a Torinótól 1-1 pont büntetésből levonva.