Kádárék megint kikaptak a Baseltől

Bázel, 2015. október 1. Mohamed el-Nenny, a svájci FC Basel (b) és Darko Jevtic, a lengyel Lech Poznan játékosa a labdarúgó Európa Liga selejtezője I csoportjának második fordulójában játszott mérkőzésükön Bázelben 2015. október 1-jén. (MTI/EPA/Peter Schneider)
Kádár Tamás és Lovrencsics Gergő csapata, a Lech Poznan 2-0-s vereséget szenvedett a Basel vendégeként a labdarúgó Európa Liga csoportkörének második fordulójában.

A szezonban nagyon gyenge formában játszó lengyel csapat sokáig jól tartotta magát, a fordulást követően azonban gyorsan emberhátrányba került, és ezt a svájci csapat kihasználta. A mérkőzésen Kádár végig a pályán volt, Lovrencsics pedig a 69. percben állt be csereként.

A baseli Mohamed el-Nenny (b) és Darko Jevtic küzd a labdáért Forrás: MTI/EPA/KEYSTONE/Peter Schneider

A Lech ebben a szezonban harmadszor kapott ki a Baseltől, mely a Bajnokok Ligája selejtezőjének 3. fordulójában kettős győzelemmel búcsúztatta a poznaniakat.

Európa Liga, csoportkör, 2. forduló:
G csoport:

Rosenborg (norvég)-Dnyipro (ukrán) 0-1 (0-0)
gól: Szeleznjov 79.

Lazio (olasz) - Saint-Etienne (francia) 3-2 (1-1)
gól: Onazi 22., Hoedt 48., Biglia 80., ill. M. Sall 6., Monnet-Paquet 84.

Az állás: 1. Lazio 4 pont (4-3), 2. Dnyipro 4 (2-1), 3. St. Etienne 1 (4-5), 4. Rosenborg 1 (2-3)

H csoport:
Besiktas (török)-Sporting Lisboa (portugál) 1-1 (0-1)
gól: Töre 61., ill. Ruiz 16.

Lokomotiv Moszkva (orosz)-Skënderbeu (albán) 2-0 (1-0)
gól: Niasse 35., Szamedov 74.

Az állás: 1. Lokomotiv Moszkva 6 pont, 2. Besiktas 4, 3. Sporting Lisboa 1, 4. Skënderbeu 0

I csoport:
Belenenses (portugál)-Fiorentina (olasz) 0-4 (0-2)
gól: Astori 18., Babacar 45+1., Tonel 83., öngól, Rossi 90.

Basel (svájci)-Lech Poznan (lengyel) 2-0 (0-0)
gól: Bjarnason 56., Embolo 90.

Az állás: 1. Basel 6 pont, 2. Fiorentina 3, 3. Lech Poznan 1 (0-2), 4. Belenenses 1 (0-4)

J csoport:
Karabag (azeri)-Anderlecht (belga) 1-0 (1-0)
gól: Richard 35.

AS Monaco (francia)-Tottenham Hotspur (angol) 1-1 (0-1)
gól: El Shaarawy 81., ill. Lamela 35.

Az állás: 1. Tottenham Hotspur 4 pont, 2. Karabag 3, 3. Monaco 2, Anderlecht 1

K csoport:
Sparta Praha (cseh)-APOEL (ciprusi) 2-0 (1-0)
gól: Fatai 24., Brabec 60.

FC Schalke 04 (német)-Aszterasz Tripolisz (görög) 4-0 (3-0)
gól: Di Santo 28., 37., 44., a harmadikat 11-esből., Huntelaar 84.

Az állás: 1. Schalke 04 6 pont, 2. Sparta Praha 4, 3. Aszterasz 1, 4. APOEL 0

L csoport:
FC Augsburg (német)-Partizan Beograd (szerb) 1-3 (0-1)
gól: Bobadilla 57., ill. Zsivkovics 31., 62., Fabrício 54.

AZ Alkmaar (holland)-Athletic Bilbao (spanyol) 2-1 (0-0)
gól: Henriksen 55., Bóveda 65., öngól., ill. Aduriz 75.

Az állás: 1. Partizan Beograd 6 pont, 2. Athletic Bilbao 3 (4-3), 3. AZ Alkmaar 3 (4-4), 4. Augsburg 0