Az elképesztő hagyományokkal bíró Ruhr-vidéki derbin a Borussia Dortmund a Schalke csapatát fogadta a Bundesliga 13. fordulójában és nyolc gólt is láthattak a nézők.

A 172. Ruhr-vidéki derbin lépett pályára a Borussia Dortmund és a Schalke 04. A Borussia úgy vezetett négy góllal a félidőben, hogy a 25. percben már 4-0 volt az állás. Pierre-Emerick Aubameyang mellett Mario Götze is betalált, de a legszebb gól Raphael Guerreiroé volt.

A Dortmund-szurkolók félidőben elhitték, hogy nem lehet gond Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Friso Gentsch

A második félidőben Naldo hamar szépíthetett volna, de a videóbíró elvette a találatot, ami lesről született. A szépítésre így a 61. percig kellett várni, Burgstaller fejelt Weidenfeller kapujába, majd a 19 éves Amine Harit hozta még közelebb a csapatát.

A 72. percben Aubameyang második sárgával mehetett az öltözőbe, majd Götze kért cserét sérülés miatt. Sokáig úgy tűnt, nem érheti baj a Dortmundot, de Daniel Caliguri a hajrában visszahozta egy gólra a gelsenkirchenieket, végül a hosszabbítás negyedik percében Naldo fejelt a kapuba egy szögletet követően.

A döntetlennel tovább tart a BVB vesszőfutása: a dortmundi csapat szeptember 30-án győzött legutóbb a bajnokságban, azóta hat meccsen mindössze két pontot szerzett. A Schalkénak viszont immár hét mérkőzés óta tart a veretlenségi sorozata a Bundesligában.

A Gulácsi Péterrel felálló Leipzig 2–0-ra nyert a Werder Bremen ellen és továbbra is második a Bundesligában.

Eredmények:
Augsburg–Wolfsbug 2–1 (Gregoritsch 51., Finnbogason 78., ill. Didavi 40.)
Borussia Dortmund–Schalke 4–3 (Aubameyang 12., Stambouli 18. – öngól, Götze 20., Guerreiro 25., ill. Burgstaller 61., Harit 65., Caliguri 86.)
Eintracht Frankfurt–Bayer Leverkusen 0–1 (Volland 76.)
Freiburg–Mainz 2–1 (Petersen 51., Kath 91., ill. Trochowski 92.)
RB Leipzig–Werder Bremen 2–0 (Keita 34., Bernardo 87.)