Bombameglepetés: hátrányból felállva viccelte meg a Diósgyőr a Fradit

Böde Dániel, Ferencváros, Diósgyőr, NB I
A ferencvárosi Böde Dániel (b) valamint a diósgyőri Dusan Brkovics (k) és Lipták Zoltán (j) a labdarúgó OTP Bank Liga 21. fordulójában játszott Diósgyőri VTK - Ferencváros mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban
A labdarúgó OTP Bank Liga 21. fordulójában a bajnoki címért küzdő Ferencváros nagy meglepetésre 2-1-re kikapott a Diósgyőrtől a szombati játéknak rangadóján a debreceni Nagyerdei Stadionban, a kiesés elől menekülő Haladás háromgólos győzelmet aratott a Vasas fölött, a Mezőkövesd fordított Újpesten, míg a Puskás Akadémia-DVSC és a Balmazújváros-Paks mérkőzéseken nem született gól.

A találkozó elején Eperjesi Gábor lehetőségét érdemes megemlíteni, de a DVTK védőjének a lövését sikerült blokkolni, így Dibusz Dénes könnyedén fogta a labdát. Ami az egyik oldalon nem jött össze, a másikon igen,

a Fradi szép háromszögezés végén már a 9. percben előnybe került:

Sztefan Szpirovszki-Joseph Paintsil-Böde Dániel összjáték végén a magyar válogatott támadó tíz méterről okosan lőtt jobb alsóba.

Az első negyedóra végén Ugrai Roland szöglete után Dibusz jött ki rosszul a kapujából, de ez a középen érkező Dusan Brkovicsot is meglepte, így Otigba Kenneth fel tudott szabadítani, majd Paintsilt kellett szóban figyelmeztetnie Farkas Ádámnak, így volt esemény bőven, nem unatkoztak a szurkolók egyik oldalon sem.

A 21. percben Ugrai távoli szabadrúgását védte nagy bravúrral Dibusz

– bár kifelé kanyarodott a labda, így lehet mellé ment volna –, majd Florent Hasani próbálkozott kétszer, először kapu mellé, majd a Fradi kapusa védett. Pillanatokkal később

Óvári Zsolt futott bele Leandróba a tizenhatoson belül, a játékvezető szerint nem ért tizenegyest az eset,

de egyértelműen a miskolci csapat pillanatai voltak ezek. Óvári nem csak a büntetőterületen belül, de azon kívül is veszélyes volt, de Dibusz kiváló napot fogott ki.

Az utolsó tizenöt percben a Ferencváros feljebb lépett, és próbálta sok passzal birtokolni a labdát, így eltűnt a hazai fölény.

A ferencvárosi Böde Dániel valamint a diósgyőri Dusan Brkovics és Lipták Zoltán az OTP Bank Liga 21. fordulójában játszott Diósgyőri VTK - Ferencváros mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

A kőkemény mezőnyjátékban még

Böde előtt adódott jó esély a gólszerzésre, de a nagy cselezgetés végén Antal Botond védett,

így az FTC egygólos előnnyel vonulhatott az öltözőbe.

A második játékrész elején Ugrai tört be a tizenhatoson belülre, de kicsit hosszan tolta meg a labdát, így a nagy helyzet helyet Dibusz jelentette a végállomást. Az 56. percben pedig már nemcsak helyzetig jutott el a DVTK:

Ugrai bal oldali szöglete után Dusan Brkovics előzte meg Miha Blazicot, és csúsztatott az ötös vonaláról a bal alsóba.

Három perccel később pedig már a vezetést is megszerezte a Diósgyőr. Florent Hasani egy pattanás után jobbal lőtt közelről Vela passza után, a próbálkozásba pedig

már csak belekapni tudott Botka Endre, így a labda a hálóba csorgott.

Thomas Doll nem is várt, azonnal kettős cserére szánta el magát, Nagy Dominik és Amadou Moutari állt be. Bő húsz perccel a mérkőzés vége előtt

Böde fejében maradt az egyenlítés,

a zöld-fehér együttes támadója öt méterről próbálkozhatott, de a fejes Lipták Zoltán lábáról lejött, majd nem sokkal később Lovrencsics Gergő lövése szállt kapu fölé.

A mérkőzés utolsó szakaszában a Fradi ment előre az egyenlítésért, de sok átütőerő nem volt a játékában, míg a DVTK a kontrajátékra rendezkedett be.

Így nem meglepő, hogy nem esett újabb gól,

az viszont már sokkal inkább, hogy az előző fordulóban a Pakson vereséget szenvedő (2-1) Diósgyőr megverte a bajnoki cím egyik legnagyobb esélyesét.

Gólnélküli döntetlen Balmazújvárosban

A hómentes, de rossz talajon többnyire a mezőnyben folyt a játék az első félidőben. Kiegyenlített volt a küzdelem, egyik csapat sem tudott komoly fölényt kiharcolni, így mindkét oldalon kevés helyzet alakult ki. A hazaiak a játékrész közepén egyszer eltalálták a kapufát, de

a legnagyobb gólszerzési lehetőséget a Paks hagyta kihasználatlanul négy perccel a szünet előtt, amikor Simon Ádám 16 méterről a jobb kapufa mellé helyezett.

Valamivel tempósabban kezdődött a második félidő, de a lendület nem sokáig tartott ki, hamar esett a színvonal, aztán sok volt a játékmegszakítás szabálytalanságok miatt. A félidő második felében már akadtak kapura lövések is, de

nagy helyzetet egyik fél sem alakított ki.

A hazai csapat már hét mérkőzése veretlen, de a szombati pontszerzéssel is egy helyet visszacsúszott, így jelenleg a tizedik. Egy pozícióval lejjebb - a hatodikról a hetedikre - kerültek a paksiak is. A két együttesnek ez volt a második élvonalbeli összecsapása, az elsőt a Paks saját közönsége előtt 1-0-ra nyerte szeptemberben.

A Mezőkövesd meglepő újpesti győzelme

A 3. percben Hudák Dávid szabálytalankodott büntetőt és sárga lapot érően,

a tizenegyest a sértett Novothny Soma váltotta gólra.

A gólt Göröcs János is láthatta, aki a helyszínen tekintette meg az összecsapást.

Az Újpest vezető gólja után húsz percet kellett várni az újabb helyzetekre, de a hazaiak és a vendégek is hibáztak a befejezésnél. A szünet előtti hajrában a kövesdi kapus, Dombó Dávid mentett nagyot, egy perccel később csapattársa,

Frano Mlinar látványos lövéssel egyenlített.

Nagy Dániel góljával az 56. percben

a házigazdák másodszor szereztek vezetést, ám a vendégek a csereként pályára lépő Koszta Márk nyolc perc alatt szerzett duplájával fordítottak.

A végjátékban Tischler Patrik hagyott ki óriási egyenlítési lehetőséget, így a Mezőkövesd megőrizte minimális előnyét a lefújásig.

A Mezőkövesd először győzte le az Újpestet, a korábbi hat összecsapásukon ötször kikapott és egyszer döntetlenre végzett. A mezőkövesdiek sorozatban hatodik bajnoki mérkőzésükön maradtak veretlenek: négy döntetlen mellett másodszor nyertek. Legutóbb a címvédő Honvéd vendégeként győztek november végén 2-1-re.

Döntetlent játszott a Debrecen a Puskás otthonában

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, néhány hazai és vendéglehetőségen, valamint

Knezevic felső lécen csattanó távoli lövésén

kívül nem sok említésre méltó esemény történt.

Fordulást követően sem sokat változott a játék képe. A Puskás Akadémia ugyan több helyzetet dolgozott ki, ám a Debrecen hősiesen őrizte kapuját. Az igazságosnak minősíthető döntetlen azt jelenti, hogy tavasszal egyik csapat sem szerzett még gólt a bajnokságban.

Még mindig hibátlan új otthonában a Haladás

Az első néhány perc "tapogatózása" után a Haladás vette át a játék irányítását és

bő negyedóra elteltével meg is szerezte a vezetést.

A szombathelyiek ezt követően sem vettek vissza és folyamatosan nyomás alatt tartották a vendégegyüttest.

A fordulást követően szinte egyből megduplázta előnyét a Haladás, majd a 60. percben bebiztosította magának a három pontot,

a Vasasnak gyakorlatilag semmi esélye nem volt a pontszerzésre.