A 2018-as év utolsó, 18. fordulójához érkezett a magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (OTP Bank Liga). A szombat délutáni havas mérkőzéseken a Diósgyőr nagyon izgalmas és sok érdekes jelenetet hozó mérkőzésen 2-1-re nyert a Paks vendégeként, a Puskás Akadémia 2-0-s sikernek örülhetett a Mezőkövesd ellen, a Kisvárda fontos győzelmet aratott az MTK ellen (1-0), míg a sereghajtó Szombathelyi Haladás a Debrecentől is kikapott (0-2), így egyre kilátástalanabb a helyzete.

Hiába volt havas a pálya Pakson, az első félidőben szerencsére nem a küzdelem dominált, mindkét csapat megpróbált inkább a játékra koncentrálni, így sok helyzetet, izgalmas pillanatokat láthatott a közönség.

Az első gólra nem kellett sokáig várni, a 15. percben Szerhij Sesztakov szép jobb oldali beadása után

Tajti Mátyás tíz méterről a bal alsó sarokba fejelte a labdát.

Ám nem sokáig örülhetett a vendég együttes a vezetésnek, a 17. percben Mohamed Remili szabadrúgása után

Papp Kristóf középen a nagy tömörülésben 11 méterről a kapu jobb oldalába fejelte a labdát.

Újabb két perccel később újra megszerezhette volna a vezetést a DVTK, de hiába ítélt jogtalanul tizenegyest Németh Ádám játékvezető – Fejes András a labdát pöckölte el Florent Hasani elől –,

Branko Mihajlovics büntetőjét hárította Rácz Gergő.

A paksiak edzője, Csertői Aurél pedig olyan hevesen reklamált, hogy a játékvezető a lelátóra küldte.

A DVTK tizenegyest rontott Pakson Forrás: Origo

A folytatás is tartogatott még helyzeteket, ám újabb gól nem esett az első félidőben, így 1-1-es döntetlennel vonultak a csapatok az öltözőbe.

A második játékrész sem volt unalmas, sőt, a mindkét oldalon több elrontott lehetőség után a 63. percben ritkán látható jelenetsor játszódott le,

óriási potyagólt kapott a Paks kapusa:

Florent Hasani lőtt 30 méterről kapura, a nem túl életerős próbálkozást viszont Rácz egy kézzel próbálta kiütni, de a labda a kapujába hullott.

A 81. percben Fejes András fejesével egyenlíthetett volna a Paks, de hiába próbálkozhatott közelről a védő,

Bukrán Erik hatalmas bravúrral védeni tudott.

A hátralévő időben is mindent megtett az egyenlítésért a hazai együttes, ám ez nem sikerült, így a kiesés ellen menekülő DVTK nagyon fontos sikert aratott.

Vereségével egyre nagyobb bajban a Haladás

A sereghajtó Szombathelyi Haladás 2-0-ra kikapott a vendég Debreceni VSC csapatától a labdarúgó OTP Bank Liga idei utolsó, 18. fordulójának szombati játéknapján. A hajdúságiak sorozatban harmadik győzelmüket aratták, s feljöttek a harmadik helyre, míg a hazaiak négy mérkőzés óta nyeretlenek az NB I-ben, így hátrányuk nyolc pontra nőtt a bennmaradást jelentő helyen álló, tizedik Diósgyőrrel szemben.

Már az első percben büntetőhöz jutott a Haladás, de Gaál nemcsak a tizenegyest hagyta ki, hanem a kipattanót is, másodjára gyakorlatilag az üres kapu mellé lőtt. Ezt követően a Debrecen magához ragadta a kezdeményezést, Avdijaj ziccert is hibázott,

Bódi viszont szabadrúgásból gyönyörűen tekert a hazai kapuba, Király csak beleérni tudott a lövésbe.

A játékrész végén a hazaiak akarata érvényesült, a vendég hálóőr azonban bravúrral akadályozta meg az egyenlítést, és a szünet előtt a hajdúságiak még ziccert is hibáztak.

A második félidőben kissé lassabb tempóban folytatódott a játék,

a Loki azonban így is növelni tudta előnyét.

A Haladást kissé megtörte az újabb kapott gól, Királynak kellett védenie ahhoz, hogy ne nőjön tovább a különbség. Később már a vendégek sem erőltették a támadásokat, így kissé unalomba fulladt a találkozó. A hajrában még egy bravúrt bemutatott a debreceni hálóőr, majd a kiállítással végleg elszálltak a Haladás esélyei a pontszerzésre, és a szervezettebben és hatékonyabban futballozó debreceniek megérdemelten örülhettek a lefújáskor.

OTP Bank Liga, 18. forduló:
Szombathelyi Haladás-Debreceni VSC 0-2 (0-1)
Szombathely, 1220 néző, v.: Kassai
gólszerzők: Bódi (14.), Szécsi (57.)
piros lap: Mészáros (89., Haladás)
sárga lap: Dausvili (23.), Tamás L. (43.), Németh Má. (45.), Bamgboye (76.), Mészáros (80., 89.), illetve Varga K. (56.)

Szombathelyi Haladás: Király - Habovda, Benes, Tamás L., Bosnjak - Mészáros, Dausvili (Priskin, a szünetben), Jagodics - Bamgboye, Gaál (Ofosu, 69.), Németh Má. (Grumic, a szünetben)

Debreceni VSC: Nagy S. - Kinyik, Pávkovics (Jovanovic, 30.), Szatmári Cs., Ferenczi - Bódi, Haris, Kusnyír, Varga K. (Könyves, 87.) - Szécsi (Takács T., 89.), Avdijaj

A Puskás Knezevic duplájával győzött

A Puskás Akadémia Josip Knezevic kilenc perc alatt lőtt két góljával legyőzte a vendég Mezőkövesdet szombaton, a felcsúti Pancho Arénában a labdarúgó OTP Bank Liga 18. fordulójában.

Intenzív hóesésben, de kiváló talajú pályán kezdődött a találkozó. A hazaiak kispadján az előző forduló után menesztett Benczés Miklós helyett a klubigazgató, Komjáti András ült.

Az első húsz percben két komolyabb helyzetet láthattak a nézők: előbb Szappanos Péter rossz előreívelését Hegedűs János a felezővonal közeléből emelte az üres kapura, de a visszafutó kapus ki tudta öklözni a labdát a gólvonalról, majd Stefan Drazic ziccerét védte Branislav Danilovic. A folytatásban fölénybe került a Mezőkövesd, több lehetőséget alakítottak ki a felcsúti kapu előtt, és Szakály Dénes lesgóljánál, valamint Drazic kapufájánál közel jártak a vezetés megszerzéséhez. A Puskás Akadémia jórészt a védekezéssel volt elfoglalva, szórványos támadásaikban semmiféle veszély nem volt.

Fordulást követően feljebb kapcsolt a felcsúti gárda, és Josip Knezevic találatával megszerezte a vezetést.

A Mezőkövesd támadni kezdett az egyenlítésért, és ez lett a veszte, mert egy gyors hazai ellentámadás végén

büntetőhöz jutott a Puskás Akadémia, Knezevic pedig nem hibázott.

A mérkőzés végén a vendégek nagy energiákat mozgósítottak a szépítésért, de nem jártak sikerrel.

Puskás Akadémia FC - Mezőkövesd 2-0 (0-0)
Felcsút, 418 néző, v: Pintér Cs.
gólszerző: Knezevic (60., 69.)
sárga lap: Varga J. (40.), Urblík (79.), illetve Farkas D. (24.), Szeles (61.), Vadnai (68.)

Puskás: Danilovic - Szolnoki, Hegedűs J., Poór, Trajkovski - Urblík, Varga J. - Kiss T., Knezevic (Mioc 83.), Radó (Latifi 56.) - Arabuli (Heris 93.)

Mezőkövesd: Szappanos - Farkas D., Pillár, Szalai A., Vadnai - Szeles, Mevoungou (Katanec 84.), Mesi, Szakály D., Vajda S. - Drazic (Varjas 91.)

Továbbra is jól megy a Kisvárdának az MTK ellen

A Kisvárda 1-0-ra nyert szombaton az MTK ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 18. fordulójában. A hazaiaknak ez volt a negyedik győzelme az idényben. A fővárosi csapatot idegenben is megverték, akárcsak az előző szezonban a másodosztályban oda-vissza.

Sűrű havazásban zajlott a játék, így a mérkőzés előtt és a szünetben is takarítani kellett a pályát, hogy látszódjanak a vonalak. Az első félidő első felében az MTK futballozott mezőnyfölényben, de nem tudott helyzetet kialakítani. A Kisvárdának viszont a folytatásban akadtak gólszerzési lehetőségei, a legnagyobb esély Sassá előtt adódott, közeli fejesét azonban Kicsak bravúrral védte.

A csúszós talajon a játékosoknak nehézséget okozott, hogy stabilan talpon maradjanak, nehéz volt lendületet venni, megindulni, megállni. A szünet után megint az MTK kezdett lendületesebben, a 60. perc környékén kétszer is közel állt a gólszerzéshez, de a győzelmet érő találatot

mégis a hazai együttes szerezte meg: a lefejelt labdával a 76. percben jó ütemben lépett ki Ilic, és higgadtan helyezett a kapuba.

A folytatásban a Kisvárda előnye őrzésére törekedett. A győzelem ellenére a hazai csapat maradt az utolsó előtti helyen.

Kisvárda Master Good-MTK Budapest 1-0 (0-0)
Kisvárda, 1174 néző, v: Radványi
gólszerző: Ilic (76.)
sárga lap: Lucas (45+1.), illetve Pintér Á. (16.), Lencse (81.)

Kisvárda: Felipe - Melnik, Ene, Vári, Beriosz - Lucas, Karaszjuk - Ilic (Negrut, 93.), Milevszkij (Gosztonyi, 81.), Sassá (Protic, 90.) - Horváth Z.

MTK: Kicsak - Katona (Kulcsár, 86.), Baki, Pintér Á., Szelin - Vass - Gera D. (Farkas B., 76.), Vogyicska (Lencse, 79.), Bognár I., Schäfer - Torghelle