A 13. Cagliari otthonában kétgólos előnyt herdált el a hetedik AS Roma az olasz labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában, míg a városi rivális Lazio otthon játszott 2-2-t a Sampdoria ellen úgy, hogy a 95. percben még 1-1 volt az állás. A Napoli tükörsima győzelemmel erősítette meg második helyét.

A szombati játéknap első mérkőzésén a második helyen álló Napoli simán, 4-0-ra legyőzte az utolsó előtti Frosinonét. A lengyel különítmény, Piotr Zielinski és Arkadiusz Milik összesen három gólt vállalt, előbbi szerezte az elsőt, utóbbi a harmadikat és a negyediket. A második volt viszont a legszebb, ezt Adam Ounas lőtte, nagyjából 30 méterről.

Az eddig többnyire kispadozó 22 éves középpályásnak volt egy másik szépségdíjas megmozdulása is.

Az AS Roma nyerni ment Cagliariba, és az első félidőben úgy tűnt, ez nem okoz nagy gondot, a fővárosi együttes 2-0-ra vezetett, többek között Kolarov remek szabadrúgásgóljával. Egészen a 84. percig őrizte előnyét Eusebio di Francesco csapata, ekkor Ionita szépített. A 94. percben aztán két hazai játékost is kiállított a játékvezető, de a Cagliari nem adta fel, egy perccel később Sau révén egyenlített és pontot mentett.

A Lazio az első félidőben egygólos hátrányba került a Sampdoria ellen hazai pályán, de a 96. percben Immobile büntetőjével már a római klub volt előnyben. A hihetetlen izgalmak viszont még nem értek véget, az ekkor már emberhátrányban játszó Samp a 99. percben Saponara góljával ikszre mentette a találkozót és egy ponttal távozott az Olimpicóból.