Sallai Roland fontos gólt lőtt az angol sztárcsapat ellen az Európa-ligában - videó

Sallai Roland, Freiburg
Freiburg's Hungarian midfielder #22 Roland Sallai (2nd L) celebrates after scoring the 1-1 goal during the UEFA Europa League Group A football match between SC Freiburg and West Ham United FC in Freiburg im Breisgau, southwestern Germany on October 5, 2023. (Photo by THOMAS KIENZLE / AFP)
A labdarúgó Európa-liga csoportkörének második fordulójában Sallai Roland csapata, a Freiburg hazai pályán 2-1-re kikapott a West Ham Unitedtől.

A Konferencia-liga címvédője Lucas Paquetá góljával már a 8. percben vezetést szerzett, de a második félidő elején Sallai egy remek támadás után kiegyenlített. A 49. percben a magyar válogatott szélső gyönyörű lefordulás után lőtt, ezt Lukasz Fabianski kapus még védte, azonban a csapattársa ismétlését követően

az angolok egyik védőjéről ismét elé pattant labda, amelyet 5 méterről bebombázott a kapuba.

Sallai Roland gólja a linkre kattintva megtekinthető.

A West Hamnek a folytatásban sikerült még egy gólt szereznie, így 2-1-re megnyerte a találkozót és nagy lépést tett a továbbjutás felé.

Sallai Roland gólt lőtt, de a Freiburg kikapott a West Hamtől Forrás: AFP/Thomas Kienzle

A csoport másik meccsén, Topolyán a Sós Bencét is foglalkoztató hazai csapat óriási küzdelemben, kétgólos hátrányról felállva játszott 2-2-es döntetlent a görög Olimpiakosszal, amely a 71. perctől emberhátrányban futballozott. A magyar támadó a 87. percben, csereként lépett pályára.

A spanyol Real Betis hátrányból fordítva nyert 2-1-re otthon a Sparta Praha ellen, míg az olasz Atalanta szintén 2-1-es diadalt aratott idegenben a Sporting Lisboa felett. A skót Rangers némi meglepetésre 2-1-re kikapott a ciprusi Arisz Limasszol vendégeként, az Ajax pedig 1-1-es döntetlent játszott Athénban.

Európa-liga, csoportkör, 2. forduló:
A csoport:
Freiburg (német)-West Ham United (angol) 1-2 (0-1)
Topolya SC (szerbiai)-Olimpiakosz (görög) 2-2 (0-1)
A csoport állása: 1. West Ham United 6 pont, 2. Freiburg 3, 3. Olimpiakosz 1 (4-5), 4. Topolya SC 1 (3-5)

B csoport:
Olympique Marseille (francia)-Brighton (angol) 2-2 (2-0)
AEK Athén (görög)-Ajax Amsterdam (holland) 1-1 (0-1)
A csoport állása: 1. AEK Athén 4 pont, 2. Olympique Marseille 2 (5-5), 3. Ajax 2 (4-4), 4. Brighton 1

C csoport:
Real Betis (spanyol)-Sparta Praha (cseh) 2-1 (1-1)
Arisz Limasszol (ciprusi)-Glasgow Rangers (skót) 2-1 (1-0)
A csoport állása: 1. Sparta Praha és Arisz Limasszol 3-3 pont (4-4), 3. Real Betis és Glasgow Rangers 3-3 (2-2)

D csoport:
Sporting Lisboa (portugál)-Atalanta (olasz) 1-2 (0-2)
Raków Czestochowa (lengyel)-Sturm Graz (osztrák) 0-1 (0-1)
A csoport állása: 1. Atalanta 6 pont, 2. Sporting Lisboa 3 (3-3), 3. Sturm Graz 3 (2-2), 4. Raków Czestochowa 0