A labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójában az újonc MTK Budapest 2-0-ra kikapott a Fehérvár FC csapatától az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.

Mindkét csapat három pontot szerzett eddig az NB I tavaszi szezonjában. Az MTK az Újpest elleni, magabiztos hazai győzelem után a Ferencváros ellen súlyos vereséget szenvedett. A Fehérvár sorozatban harmadszor játszott idegenben, Zalaegerszegen kikapott, Kisvárdán viszont győzni tudott. A Vidi 2021 februárja óta veretlen volt az MTK ellen, öt bajnoki és egy Magyar Kupa-mérkőzésen.

A találkozó eleje kiegyenlített játékot hozott, a 15. percben aztán a Fehérvár az első helyzetéből megszerezte a vezetést. Lionel Messi korábbi csapattársa, az Inter Miamitól igazolt Nicolás Stefanelli játszott be egy labdát a védelem mögé beinduló Katona Mátyásnak, akinek a nyolc méteres lövését Demjén Patrik elsőre védeni tudta, a kipattanó azonban Katona elé került, aki lövés helyett középre tette a labdát Tóth Tamásnak, a 19 éves támadó pedig közelről nem hibázott (0-1).

A 19 éves Tóth Tamás Vid az első gólját lőtte az NB I-ben
Fotó: fehervarfc.hu

A folytatásban az MTK ment előre az egyenlítésért, de a 25. percben a Fehérvár a semmiből növelni tudta az előnyét. Tobias Christensen jobb oldali szögletére a mezőny egyik legkisebb tagja, a 166 centis Nicolás Stefanelli robbant be a hosszú oldalon, majd a védőjét megelőzve hat méterről a kapu bal oldalába fejelt (0-2).

Az argentin Nicolás Stefanelli a második meccsén a második gólját lőtte a Vidiben

A második Vidi-gól után az MTK átvette a játék irányítását, több lehetőséget is kidolgozott, majd az első félidő lefújása előtt majdnem szépíteni tudott. A 45. percben Horváth Artúr átadása után Varjú Benedek került helyzetbe, de a 22 éves játékos közeli lövését a Vidi kapusa, Tóth Balázs óriási bravúrral védeni tudta.

A fordulás után a Fehérvár gyorsan eldönthette volna a meccset. Gergényi Bence óriási bedobására Bese Barnabás érkezett, a korábbi válogatott játékos azonban az ötös sarkáról a kapu mellé csúsztatott. A folytatásban több volt a labda az MTK-nál, de a Vidi remekül védekezett, így a hazai csapat komoly ziccert sokáig nem tudott kialakítani.

A 78. percben aztán visszajöhetett volna a meccsbe az MTK.

Egy visszakészített labdát a 19 éves Kovács Patrik lőtt kapura 21 méterről, azonban a bal felső sarokba irányába tekerőd labdát Tóth Balázs egy hatalmas bravúrral kipaskolta.

Megtelt a meccsre az Új Hidegkuti Nándor Stadion vendégszektora

A 85. percben aztán ismét megpezsdült a mérkőzés. A székesfehérvári Lirim Kastrati jobb oldali beadása elakadt Kocsis Gergő könyökében, Karakó Ferenc pedig azonnal büntetőt ítélt. A játékvezetőnek azonban jelezték, hogy nem ennyire egyértelmű az eset, ezért kihívták videózni, a visszanézés után pedig úgy döntött, hogy nem történt szabálytalanság, mert Kocsis nem hosszabbította meg a kezét.

Az utolsó percekben az MTK még ment előre a szépítésért, de újabb nagy helyzetet nem tudott kialakítani, így a Fehérvár a vártnál könnyebb sikert aratott az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.

Győzelmével a Fehérvár továbbra is magabiztosan tartja a harmadik helyét az OTP Bank Ligában és három pontra megközelítette a bajnoki címvédő Ferencvárost, amely Debrecenben lép pályára szombat este.