A világ egyik legjobb atlétája nem versenyezhetett a német popsztárral

EUROPEAN ATHLETICS CHAMPIONSHIPS MUNICH 2022 - 20220820 ALLEMAGNE AOUT ATHLETISME AUGUST CHAMPIONNATS D'EUROPE HOMMES PERCHE TRACK & FIELD TRACK AND FIELD Horizontal ATHLETICS EUROPE SPORT
Armand "Mondo" Duplantis (SWE) competes and wins Gold medal in Men's Pole Vault final during the European Athletics Championships Munich 2022 on August 20, 2022, at Olympiastadion in Munich, Germany - Photo Jean-Marie Hervio / KMSP (Photo by HERVIO Jean-Marie / KMSP / KMSP via AFP)
Bánattal és értetlenséggel vannak teli a svéd lapok cikkei az ország legnagyobb sportsztárjának, Armand Duplantisnak a szombati müncheni Európa-bajnoki győzelme után.

Az olimpiai, világ- és immár kétszeres Európa-bajnok, minden létező rekordot tartó svéd szuperatléta ugyanis hiába nyert játszi könnyedséggel (6,08 métert ugrott, míg a második helyezett 5,85-ön fejezte be a versenyt) a müncheni multisport Európa-bajnokság atlétikai versenyének döntőjében, mégsem ő volt az est legnagyobb sztárja.

Csak egy újabb szombat este Armand Duplantis számára, amikor óriási fölénnyel nyert egy versenyt Forrás: KMSP via AFP/KMSP/Hervio Jean-Marie

Hanem az olimpiai stadiontól néhány kilométrre fellépő német popsztár, Helene Fischer. Míg Duplantis légiesen könnyed ugrásaira 40 ezren voltak kíváncsiak a helyszínen, addig a 38 éves krasznojarszki születésű (édesapja orosz, édesanyja német), de három és féléves kora óta Németországban élő díva koncertjén 130 ezren tapsoltak a Sonderfreifläche Messén a szakadó esőben.

Helene Fischer idei egyetlen németországi koncertje kihagyhatatlan volt a rajongók számára Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Angelika Warmuth

Ezért szöktek az egekbe a szállodai árak a hétvégén, és nem Duplantis miatt azt az Aftonbladet újságírója kénytelen volt megállapítani.