Mbappé mentheti meg Luis Enriquét

fbl Horizontal
Paris Saint-Germain's French forward #07 Kylian Mbappe celebrates scoring his team's first goal during the UEFA Champions League Group F football match between Paris Saint-Germain (PSG) and AC Milan at the Parc de Princes in Paris on October 25, 2023. (Photo by Bertrand GUAY / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
Szerdán este hat mérkőzést rendeznek a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában. A játéknap rangadóját az F csoportban vívják, ahol a francia bajnok Paris Saint-Germain az olasz AC Milant fogadja. A címvédő Manchester City a svájci Young Boys otthonában lép pályára, míg a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt foglalkoztató RB Leipzig a szerb Crvena zvezdát fogadja. Kövessék velünk percről percre közvetítésünkben a játéknap legfontosabb eseményeit.
22:30
2023. október 25.

Javítania kell a PSG-nek

Az F jelű négyesben a hárompontos Paris Saint-Germain fogadja a kétpontos Milant. A franciáknak van mit kijavítani, ugyanis az előző körben 4-1-re alulmaradtak Newcastle-ban, s legutóbb 2001-ben kaptak ennyi gólt a BL-csoportkörben. Az olasz gárda hálója ugyanakkor érintetlen maradt az elmúlt négy csoportmérkőzésén a Bajnokok Ligájában.

A PSG-nek kötelező lenne a győzelem a Milan ellen Forrás: AFP/Franck Fife
22:33

Bombaformában a Newcastle

A csoport sereghajtójaként egy ponttal szerénykedő Borussia Dortmund sok jóra nem számíthat szerdán Newcastle-ban. Az északangolok azzal büszkélkedhetnek, hogy otthon az utóbbi 29 európai kupameccsükből - 21 győzelem és 7 döntetlen mellett - csupán egyet vesztettek el.

A Newcastle United az előző fordulóban kiütötte a PSG-t Forrás: AFP/Paul Ellis
22:37

Történelmi meccs Lipcsében

Az RB Leipzig és a Crvena zvezda még sosem vívott egymással tétmérkőzést, a történelmi meccsre pedig magyar szereplő nélkül kerül sor a Red Bull Arenában. A csapatkapitány Willi Orbán ugyanis térdsérülése után lábadozik, míg az egy éve kidőlt Gulácsi már hadra fogható, de egyelőre csak a Német Kupában állt ismét a kapuban, a legutóbbi Bundesliga-fordulóban a kispadon kapott helyet.

22:42

Óriási a készültség a szerbek miatt

A német rendőrség is készül a Crvena zvezda elleni összecsapásra, mivel több mint kétezer szerb szurkolót várnak Lipcsébe, és a vendégszektorban minden jegy elkelt. Más szövetségi tartományokból is vezényeltek át rohamrendőröket, és a rend fenntartása érdekében lovas rendőröket, valamint helikoptert is bevetnek majd.

22:59

Nem hibázott a Barcelona, kikapott a Lazio Rotterdamban

Megőrizte hibátlan mérlegét a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulós szerdai meccsén az FC Barcelona, amely 2-1-re legyőzte a vendég Sahtar Donyecket.

A katalán sztárcsapat Ferran Torres és Fermin Lopez révén már a 36. percben kétgólos előnyben volt, majd - bár az ukrán együttes a második félidőben szépített - ebből egyet a lefújásig megőrzött, s ezzel nagy lépést tett a továbbjutás felé a H csoportból.

Az E csoport kora esti találkozóján a keveset mutató Lazio 3-1-es vereséget szenvedett Rotterdamban, a Feyenoord otthonában. A hollandok végig nagy erőbedobással futballoztak, míg olasz riválisuk fáradtnak és jóval lassabbnak tűnt, így összességében megérdemelt a hazaiak sikere. A Feyenoordban a mexikói válogatott csatár, Santiago Gimenez duplázott.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:
E csoport:
Feyenoord (holland)-SS Lazio (olasz) 3-1 (2-0)
gól: Gimenez (31., 74.), Zerruki (45+2.), illetve Pedro (83., 11-esből)

H csoport:
FC Barcelona (spanyol)-Sahtar Donyeck (ukrán) 2-1 (2-0)
gól: Torres (28.), Lopez (36.), illetve Szudakov (62.)

23:02

A PSG-ultrák elképesztő koreográfiája

A legendás francia színészt, Jean-Paul Belmondót is megidézték a PSG-ultrák.

23:07

Bombameglepetés Glasgow-ban

A japán válogatott Furuhasi Kjógo góljával a Celtic az ötödik percben megszerezte a vezetést az Atlétcio Madrid ellen.

23:08

Nagy bajban lehet a Milan

Még csak 8 perc telt el a meccsből, de az olasz csapatból már Malick Thiaw és Rade Krunic is besárgult.

23:15

Vezetnek Orbánék

A 13. percben az RB Leipzig megszerezte a vezetést a Crvena zvezda ellen. A holland Xavi Simons átadása után a német balhátvéd, David Raum volt eredményes.

23:19

Jean-Paul Belmondo a Parc des Princes-ben

A párizsi szurkolók elképesztő koreográfiája Forrás: AFP/Franck Fife
23:21

Csoda, hogy még nem esett gól Newcastle-ben

Negyedóra elteltével a Newcastle és a Dortmund is hagyott ki egy-egy hatalmas helyzetet, előbb Nick Pope-nak kellett egymásután kétszer védenie, Malen és Füllkrug lövésénél, majd a túloldalon Gordon tette próbára a németek kapusát.

23:30

Egyenlített az Atlético Glasgow-ban

A 25. percben Antoine Griezmann tizenegyesét kivédte a kapus, ám a kipattanó éppen a francia támadó elé került, majd az üres kapuba gurítva egyenlített. Celtic-Atlético Madrid (1-1)

23:31

Az első párizsi lehetőség

A 30. percben Kylian Mbappé szlalomozott a milánói védők között, majd 17 méterről megcélozta a bal felsőt, de a bombája pár centivel elkerülte a kaput.

23:33

Vezet a PSG

Megint Kylian Mbappé villant. A 32. percben a francia világbajnok támadó betört a tizenhatoson a tizenhatoson belülre, majd egy befele csel után 12 méterről visszalőtte a labdát a jobb alsóba.

23:35

Megint futhat az eredmény után az Atlético

Az Atlético egyenlítése után szinte egyből visszavette a vezetést a Celtic, miután egy gyors bal oldali támadás végén Luis Palma a kapufa segítségével kilőtte a hosszú sarkot.

23:37

Vezet az Antwerpen

A belga bajnok Antwerpen a 37. percben Alhassan Yusuf góljával megszerezte a vezetést a Porto ellen.

23:43

Civil a pályán

Egy szurkoló befutott a pályára, és megölelte Mbappét Forrás: AFP/Bertrand Guay
23:45

Elvesztette csapatkapitányát a Dortmund

Megsérült a Dortmund csapatkapitánya, Emre Can. Már az is kisebb csoda volt, hogy a török középpályás az ápolás után visszatért a pályára, de végül nem tudta folytatni a játékot, így Özcan váltotta a 43. percben.

23:52

Vezet az életéért küzdő Dortmund

A 45. percben Schlotterbeck visszagurítása után Nmechát lőtte ki a bal alsó sarkot, ezzel megszerezve a vezetést a Dortmundnak a Newcastle United otthonában.

00:00
2023. október 26.

A párizsi csodagyerek

Warren Zaire-Emery az elmúlt 20 év legfiatalabb játékosa lett, aki legalább két gólpasszt jegyzett a Bajnokok Ligájában. A PSG tehetsége 17 évesen és 231 naposan érte ezt el, megelőzve az eddigi csúcstartó Theo Walcottot.

A Paris Saint-Germain tinije elképesztő teljesítménnyel hívta fel magára a figyelmet Forrás: AFP/Franck Fife
00:04

Griezmann remek formában van

Az Atlético Madrid francia támadója, Antoine Griezmann idei harmadik BL-meccsén a második gólját szerezte, vagyis már most megduplázta a tavalyi csoportkörben lőtt találatainak a számát.

Ott a második PSG-gól

Alig kezdődött el a második félidő, máris növelte előnyét a PSG. A 48. percben egy labdaszerzés után Ousmane Dembele kapott egy kiugratást, ziccerbe került, és a jobb alsó sarokba helyezett.

00:09

Elvették a PSG gólját

Videózás után elvették a PSG gólját, ugyanis a labdaszerzésnél az uruguayi Manuel Ugarte szabálytalankodott Yunus Musah ellen.

00:10

Már a címvédő is előnyben

A 48. percben a Manchester City is megszerezte a vezetést a Young Boys vendégeként, miután egy keresztlécről levágódott labdát Akanji közvetlen közelről fejelt a kapuba.

00:12

Újabb párizsi gól

Az 53. percben Dembélé kapott egy labdát, 14 méterről lőtt, a Milan kapusa védeni tudott, de a kipattanóra érkezett Kolo Muani, aki közelről a hálóba passzolt.

00:13

Egyenlített a Porto Antwerpenben

A 46. percben Evanilson lövése megpattant egy védő lábán, így védhetetlenül vágódott a labda a kapuba.

00:16

Szlovén botránybíró vezeti a PSG-Milan meccset

A katari vb-n a Szaúd-Arábia-Argentína meccsen Európa egyik leggyengébb és leghírhedtebb bírója, az UEFA szlovén elnökének a haverja, Slavko Vincic vezette. A második félidőben, amikor a szaúdi csapat már vezetett, elképesztően támogatta Lionel Messiéket. A legszebb jelenet az volt, amikor a szaúdi kapus térddel lerúgta saját játékosának a fejét, aki mozdulatlanul terült el a földön.

A szlovén bíró nem állította meg a játékot, hanem megvárta, hogy végződik a dél-amerikai csapat támadása. A FIFA természetesen nem küldte haza a teljesen alkalmatlan bírót, inkább odaadták neki a Wales-Anglia meccs levezetését.

00:17

Érik a meglepetés a City meccsén?

Szinte azonnal a Manchester City vezető gólja után egyenlített a svájci Young Boys, ráadásul nem is akármilyen góllal: Meschack Elia remekül ismerte fel a helyzetet, hogy Ederson kint áll a kapujából és szépen átperdítette labdát a kapus fölött.

00:18

Egyenlített az Atlético

Az 53. percben a spanyol válogatott Alvaro Morata góljával egyenlített az Atlético Madrid a Celtic otthonában.

00:22

Fordított a Porto

Miközben a portugálok egy tizenegyesgyanús szituációt reklamáltak, Stephen Eustaquio szépségdíjas góljával fordítani tudott a Porto az Antwerpen vendégeként.

00:25

Eldönthette volna a PSG

A 66. percben egy gyors kontra végén Kolo Muani kapott labdát a jobb szélen, középre lőtt az érkező Mbappé irányába, de a vb-győztes támadó egy hajszállal lemaradt az átadásról.

00:26

Óriási bombagól Orbánék meccsén

Az 59. percben megduplázta előnyét az RB Leipzig, miután Xavi Simons a baloldalról befelé húzott, majd mintegy 20 méterről hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba.

00:26

Megint vezet a címvédő

A 67. percben a Manchester City Erling Haaland 11-esével ismét megszerezte a vezetést a Young Boys otthonában.

00:30

Szépített Lipcsében a Crvena zvezda

A 70. percben Márkó Stamenic góljával visszajött a meccsbe a Crvena zvezda.

00:32

Antwerpenben eldőlni látszik minden

A 69. percben egy gyors portugál kontra végén Evanilson érkezett remek ütemben és kapásból lőtt a kapuba, ezzel már 3-1-re vezet a Porto az Antwerpen otthonában.

00:37

Szépíthetett volna a Milan

Rafael Leao kapott egy remek átadást, kapura tört majd nyolc méterről lőtt, de Hakimi az utolsó pillanatban bele tudott lépni a labdába.

00:40

Újabb Milan-helyzet

A 81. percben egy bal oldali szöglet után Giroud fejelt nyolc méterről kapura, de pont középre Donnarumma kezébe.

00:41

Mbappé-kapufa

Egy gyors kontratámadás végén Vitinha passzolt Mbappéhez, aki 11 méterről megcélozta a hosszú alsót, de Maignan hatalmas bravúrral kapufára tolta a labdát.

00:45

Eldöntötte a meccset a Lipcse

A 84. percben a spanyol válogatott Dani Olmo belőtte a Lipcse harmadik gólját a Crvena zvezda ellen, ezzel a német csapat meg fogja nyerni a meccset.

00:46

A City is eldönti

A címvédő a 86. percben Erling Haaland második góljának köszönhetően már 3-1-re vezet a Young Boys otthonában.

00:48

Mesterhármast lőtt a Porto sztárja

A 84. percben a negyedik gólját is megszerezte a Porto az Antwerpen ellen, miután Evanilson egy pazar mozdulattal átívelte a kapus fölött a labdát, ami így a hálóban kötött ki. A brazil támadó három gólt szerzett a második félidőben.

00:48

A PSG is lezárta a rangadót

A 89. percben egy szép kontra végén egy középre tett labdát Goncalo Ramos lépett át, az érkező Lee Kang-in pedig 12 méterről nem hibázott.

00:55

Vége a párizsi rangadónak

A Paris Saint-Germain magabiztos játékkal, 3-0-ra legyőzte az AC Milan csapatát, ezzel pedig az FC csoport élére ugrott, miután a Newcastle United hazai pályán 1-0-ra kikapott a Borussia Dortmund csapatától.

00:56

Elmaradt a dráma Newcastle-ben

A hajrában közel járt az egyenlítéshez a Newcastle United, ám Wilson fejesénél és 94. percben Gordon lövésénél is a kapufa mentett.