Várhatóan a kétszeres olimpiai bajnok szupersztár, az etióp Haile Gebrselassie is rajthoz áll az április 17-én sorra kerülő London-maratonon.

A 31 éves atléta abban az esetben vállalja a szereplést, ha kilenc nap múlva, a Las Vegasban sorra kerülő félmaratoni versenyen sikeresen szerepel.

"Óriási lenne, ha indulna. Haile mindig száz százalékot nyújt, ezért is reméljük, hogy sikeres lesz Las Vegasban" - mondta David Bedford, a világ legrangosabb maratonijai közé tartozó londoni verseny igazgatója.

A pályaviadaloktól az athéni olimpián szerzett ötödik helye után búcsúzó sztár az angliai eseményen újra összecsaphatna nagy riválisával, a szám világcsúcsát tartó kenyai Paul Tergattal, akit az atlantai és a sydneyi olimpia 10 ezer méteres fináléjában is óriási csatában győzött le.

Gebrselassie három éve futott már a londoni versenyen, s akkor harmadik lett az amerikai Khalid Khannouchi és Tergat mögött.