Brett Hull megmentette a Detroit Red Wingst az észak-amerikai profi jégkorong-bajnokság legutóbbi játéknapján. A center a harmadik harmadban két gólt is ütött, az egyenlítést jelentő harmadik találatot harminchét másodperccel a találkozó vége előtt, majd a hosszabbításban az ő passzát váltotta gólra Woolley, s ezzel a Detroit 4-3-ra nyert a Chicago Blackhawks ellen. "Akkor sem adtuk fel, amikor 3-1-re vezetett az ellenfél" - árulta el a siker titkát Hull.

A Philadelphia Flyers nyerőembere Mark Recchi volt, aki szintén az utolsó harmadban játszott ellenállhatatlanul, s csapata két találatával megfordította a mérkőzést Atlantában. "Nagyon nehéz volt elkerülni azt, hogy ne essünk az ellenfél csapdájába. A Thrashers gyors, fiatal játékosokból áll, akik szeretnek futni, s lőni. Szerencsére a végén több gólt szereztünk, mint ők" - értékelte a látottakat a támadó, akit a sajtó már Atlanta-gyilkosként emleget. Recchi eddigi tizenhárom, Atlanta elleni találkozón nyolcszor volt eredményes, s tizenkét asszisztot is feljegyeztek neve mellé a statisztikusok.

Eredmények:
Atlanta Thrashers - Philadelphia Flyers 4-5 (1-1, 1-2, 2-2)
Philips Arena, 12 002 néző
gól: Stefan (13:16), Tapper (28:19), McEachern (43:00), Savard (52:24), illetve Williams (1:11), Seidenberg (37:19), Somik (37:38), Recchi 2 (51:11, 54:29)

Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings 3-4 (0-0, 2-0, 1-3, 0-1) - hosszabbítás után
United Center, 21 295 néző
gól: Calder (22:32), Poapst (27:23), Fleury (49:43), illetve Fjodorov (42:46), Hull 2 (52:33, 59:23), Woolley (61:11)

Anaheim Mighty Ducks - Dallas Stars 1-1 (1-0, 0-1, 0-0, 0-0) - hosszabbítás után