Hosszabbítás után, 99-97-re nyert a Toronto Raptors az NBA szerdai játéknapjának legizgalmasabb mérkőzésén Atlantában, de két pont döntött az Orlando-Boston találkozón is - természetesen a vendégek javára. Shaq O'Neal nélkül is nyert otthon a Lakers, a Dallas a Phoenix Suns otthonában szaladt bele egy méretes verésbe.

Az NBA szerdai játéknapjának legizgalmasabb mérkőzését Atlantában a helyi Hawks és a Toronto Raptors vívta: a kanadai gárda végül hosszabbításban tudta kicsikarni a 99-97-es győzelmet. A mezőny legeredményesebbje Vince Carter 43 pontot szórt, az utolsó, mindent eldöntő duplát 1,2 másodperccel a ráadás vége előtt. A center idei legjobb teljesítménye a szezonnyitányon, a New Jersey Nets ellen elért 39 pont volt.

Változatlan a helyzet Orlandóban, ahol megérkezett a sorozatban elszenvedett 14. vereség is. Ezúttal a Boston Celtics oktatta a floridaiakat, akik félidőben és a harmadik negyed után is döntetlenre álltak, ám a hajrát a remeklő Paul Pierce "jóvoltából" elveszítették. A bostoni bedobó harminc pontig jutott, ebből 15-öt az utolsó tizenkét percben dobott, kialakítva a 94-92-es végeredményt.

eredmények:
Orlando Magic - Boston Celtics 92-94 (26-28, 23-21, 20-20, 23-25)
legjobb dobók:
T. McGrady 24, D. Harvey 16, illetve P. Pierce 30, V. Baker 17

Philadelphia 76ers - Detorit Pistons 90-86 (25-24, 31-24, 13-23, 21-15)
ld.:
A. Iverson 30, K. Thomas 15 (13 lep.), illetve R. Hamilton 19, M. Okur 17

Atlanta Hawks - Toronto Raptors 97-99 (24-16, 24-23, 22-23, 19-27, 8-10) - hosszabbítás után