A 2003-ban győztes San Antonio Spurs harmadik mérkőzését is megnyerte az alapszakaszelső Phoenix Suns ellen a Nyugati főcsoport fináléjában, így már csak egy lépésre van az NBA nagydöntőjétől.

Az első két találkozón idegenben diadalmaskodó texasiak továbbra is nyomás alatt tartják riválisukat: a magyar idő szerint vasárnap hajnali mérkőzésen remek támadásokkal és masszív védekezéssel már az első szakaszban 9 pontos előnyre tettek szert, amit aztán a másodikban 17 pontosra növeltek. Ezt a harmadik negyedben megtartották, s noha a Phoenix a negyedik szakaszban 6 pontnyira (98-92) felzárkózott, a sikerüket nem fenyegette veszély.

Tim Duncan 33 pontot szórt, emellett 15 lepattanót szedett, de rendkívül hasznosan játszott Tony Parker is, aki 18 pontot és 7 gólpasszt jegyzett, továbbá jól kapcsolta ki a játékból Steve Nasht. A Phoenixben Amare Stoudemire volt a legjobb 34 ponttal és 11 lepattanóval.

Nyugati főcsoport, döntő, 3. mérkőzés:
San Antonio Spurs - Phoenix Suns 102-92
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-0 a San Antonio javára.