Változatlanul szenvednek a csillagok az angol nyílt teniszbajnokságon: a német Alexander Popp a friss Roland Garros-győztes Gustavo Kuertent múlta felül meglehetős könnyedséggel. A 10. helyen kiemelt ausztrál Philippoussis több mint 5 órás meccsen ütötte ki Sjeng Schalkent.

Fotó: Reuters

Szombaton Popp felelt
a meglepetésekért

Ha már szóba került Borg: a szervezők hatvanhét egykori bajnokot és finalistát köszöntöttek szombaton, emelkedett gála keretében. Köztük volt a svéd klasszis, aki 1976 és 1980 között megszakítás nélkül ötször nyerte meg a világ legnagyobb múltra visszatekintő Grand Slam-tornáját. Az ünnepeltek korelnöke a 93 éves Henry "Bunny" Austin volt, az 1938-as finálé vesztese kerekesszékben jelent meg, és hatalmas tapsot kapott a nézőktől.

Philippoussis fáradt, de
ünnepel

A második helyen kiemelt világelső Andre Agassi három játszmában, 1 óra 42 perc alatt búcsúztatta a francia Jerome Golmard-t, és jutott a legjobb 16 közé. Kissé fáradtnak tűnt az amerikai, ami nem csoda, hiszen tegnap is pályára lépett, méghozzá egy nem túl sima meccsen. A fizikai fáradság időnként az összpontosítás kihagyásával is járt, ezzel együtt volt annyi tartalék Agassiban, hogy felőrölje ellenfelét.

A nap legnagyobb meccse az utolsóból kerekedett. Mark Philippoussis szenzációs, öt órán át tartó mérkőzésen 1-2-ről fordítva, az utolsó szettet 20-18-ra nyerve búcsúztatta a holland Sjeng Schalkent. Érdekesség, hogy Schalken tavaly szintén a harmadik fordulóban 4 óra 25 perces csatában maradt alul az amerikai Jim Courier-vel szemben. Phillipoussis a legjobb 16 között a hazai Tim Henmannal találkozik, a brit teniszező 1 óra 46 perc alatt győzte le a balkezes marokkói Hicham Arazit, aki pályafutása során Wimbledonban még sohasem jutott túl a harmadik fordulón.

Capriati időnként figyelt a
tenszre is, és olyankor ment
is neki a játék

A női egyes tavalyi győztese, a szintén amerikai Lindsay Davenport ugyancsak sikerrel fejezte be szombati mérkőzését. A kisebb hát- és bokasérüléssel bajlódó Davenport nehezen lendült bele, az első játszmában kétszer is elveszítette adogatását az argentin Paola Suarez ellen: igaz, ő is kétszer breakelt. Később már nem volt gond, és stílszerűen egy ásszal zárta a 62 perces találkozót.

Az első elveszített játszma után továbbjutott a 3. fordulóba a 43 éves Martina Navratilova, aki társával, a dél-afrikai Mariaan de Swardttal az oldalán legyőzte a 13. kiemelt riválist. A páros nagyot javult a Roland Garros óta, ahol simán kikapott az első kanyarban. A magyaroknak viszont párosban sem megy: Marosi Katalin és az izraeli Eyal Ran a vegyes párosok első fordulójában szoros mérkőzésen vereséget szenvedett, és kiesett. A juniorok között az első fordulóban kiesett Németh Tünde. A magyar leány a Roland Garroson is az első körben szenvedett vereséget.

Henman (brit, 8.)-Arazi (marokkói) 6:3, 6:3, 6:3
Philippoussis (ausztrál, 10.)-Schalken (holland) 4:6, 6:3, 6:7 (7-9), 7:6 (7-4), 20:18

nők, 3. forduló:
Capriati (amerikai)-Basuki (indonéz) 7:6 (7-4), 6:0
Dokic (ausztrál)-Rippner (amerikai) 6:2, 6:1
Szeles (amerikai, 6.)-Pitkowski (francia) 6:0, 6:3
Davenport (amerikai, 2.)-Suarez (argentin) 6:4, 6:2
V. Williams (amerikai, 5.)-Dechy (francia) 6:0, 7:6 (7-4)
Sanchez-Vicario (spanyol, 9.) - Nacuk (jugoszláv) 3:6, 7:6 (7-5), 6:2

női páros, 2. forduló:
De Swardt, Navratilova (dél-afrikai, amerikai)-Po, Sidot (amerikai, francia, 13.) 4:6, 6:3, 7:5