Nem sikerült a keddre tervezett két teljes fordulót lebonyolítani Aucklandban a vitorlás Louis Vuitton-kupán, három párharcot elhalasztottak.

A Victory két győzelmet aratott, és az ötödik helyre lépett előre, továbbra is vezet az Alinghi.

Vitorlázás - Louis Vuitton-kupa: újabb halasztás/sport/x-mag/20021025vitorlazas.htmlLouis Vuitton-kupa: az Alinghi nyert a One World ellen/sport/x-mag/20021024louis.htmlVitorlázás - Louis Vuitton-kupa: kezdődik a második kör/sport/x-mag/20021022vitorlazas.htmlLouis Vuitton Kupa: a One World vezet/sport/x-mag/20021014louis.htmlSikeres favoritok a Louis Vuitton-kupán/sport/x-mag/20021010sikeres.htmlVitorlázás: az időjárás közbeszólt a Louis Vuitton-kupán/sport/x-mag/20021007vitorlazas.htmlVitorlázás - Louis Vuitton-kupa: három amerikai, egy európai/sport/x-mag/20021001louis.htmlAmerika-kupa: 60 ezren a megnyitón/sport/x-mag/20020930amerika1.htmlAmerika-kupa: félmilliárd eurós költségvetés/sport/x-mag/20020930amerika.html

Victory-Mascalzone Latino 1:17 p

Az állás: 1. Alinghi 10 pont/11 futam, 2. One World 9/11, 3. Prada 7/11, 4. Oracle 6/10, 5. Victory 6/11, 7. GBR Challenge 5/10, 8. Team Dennis Conner 4/11, 8. Mascalzone Latino 1/12, 9. Le Defi 0/11

A One Worldtől kémkedés miatt egy pontot levontak.

A kilenc kihívó közül mindenki kétszer méri össze tudását a másikkal. November 1-jén az utolsó búcsúzik, a többiek két ágon folytatják a küzdelmet. A finálét januárban rendezik, a győztesre - az Amerika-kupáért - az öt sikerig tartó februári döntőben a címvédő Team New Zealand vár.