Megkezdődtek a főcsoport-döntők az NHL-ben. Az Anaheim Mighty Ducks folytatta menetelését: a "csodacsapatok" első mérkőzésén a Kacsák Petr Sykora második hosszabbításban elért góljával idegenben győzték le a Minnesota Wildot.

A lelket ezúttal is Jean-Sebastien Giguere tartotta az Anaheim játékosaiban, a hálóőr a ketrece felé tartó összes lövést (39) hárította. Giguere az idei szezon rájátszásában immáron 160 perce és 49 másodperce nem kapott gólt hosszabbításban, így már csak néhány egységnyire van az éllovas Patrick Roytól, aki 1996-97-ben 162 percig és 56 másodpercig húzta kapott gól nélkül.

"Már megint Jiggy parádéjának köszönhetjük a győzelmet" - méltatta a kapust becenevén a győztes gólt beütő Sykora, aki lassacskán igazi hosszabbítás-specialista lesz: a második fordulóban, a Dallas elleni első meccsen az ötödik ráadásban talált be. A nap másik mérkőzése hazai győzelmet hozott, az Ottawa Senators saját stadionjában 3-2 arányban győzte le a New Jersey Devils együttesét.

Nem emeli a jegyárakat a következő szezonban a Detroit Red Wings. A vezetők azért döntöttek így, mert az utóbbi hat évben háromszor (1997, 1998, 2002) Stanley-kupát nyerő csapat hiába teljesített jól az idei alapszakaszban, a rájátszásban szégyenszemre győzelem nélkül búcsúzott a jóval esélytelenebbnek tartott, fentebb már említett Anaheim ellen. "A szurkolók a legfontosabbak számunkra. Hamarosan újra harcba szállunk az elsőségért, és a nézők nagy segítségünkre lehetnek ebben" - mondta Jim Devellano alelnök.

Nyugati-főcsoport, döntő, 1. mérkőzés:
Minnesota Wild - Anaheim Mighty Ducks 0-1 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-1) - h.u.
gól: Sykora (88:06)

Keleti-főcsoport, döntő, 1. mérkőzés:
Ottawa Senators - New Jersey Devils 3-2 (2-0, 0-2, 0-0, 1-0) - h.u.
Neil (6:10), White (7:23), Van Allen (63:08), illetve Nieuwendyk (34:19), Pandolfo (36:51)