Elmaradt az O'Nealek csatája

Jason Kidd tizenkét ponttal és tizennégy gólpasszal segítette csapatát, a New Jersey Netset újabb sikerhez. A Hornets felett aratott 91-70-es győzelemmel a csapat sorozatban ötödik diadalát érte el, s amióta Lawrence Frank irányítja az együttest, még nem szenvedett vereséget. Az NBA hétfői játéknapján elmaradt Jermaine és Shaquille O'Neal párharca: előbbi nyaksérülés, utóbbi eltiltás miatt nem léphetett pályára, így az Indiana Pacers dolga könnyebbé vált, s simán, 85-72-re verte a Lakerst.

Csupán egy jó félidőre volt szüksége a New Jersey Nets csapatának ahhoz, hogy sorozatban ötödik győzelmét érje el. Martinék bár két negyed után még hétpontos hátrányban voltak a házigazda New Orleans Hornetshez képest, a végén 21 ponttal, 91-70-re győztek.

Kerry Kittles 16, Richard Jefferson 15 pontot ért el, a szaklapok mégis a két dupladuplázót, Jason Kiddet (14 pont, 12 assziszt) és Kenyon Martint (13 pont, 12 lepattanó) méltatták. Ami viszont biztos: Lawrence Frank edzőt négy mérkőzéssel korábban nevezték ki a csapat élére, s a Nets ugye azóta nem kapott ki.

"Rutinos csapatunk van, amely megérti, egy mérkőzés 48 percből áll. Ráadásul Jason Kidd másik szintet képvisel, olyat, amilyet egy MVP" - foglalta össze a siker titkát Frank.

Indianapolisban ezúttal elmaradt az O'Nealek csatája, mivel sem Jermaine (Pacers), sem Shaquille (Lakers) nem lehetett ott pályán. A hazaiak kedvence még a szombati, Boston elleni győzelemkor sérült meg, s nyakhúzódása miatt nem vállalta a játékot. Shaqet a liga tiltotta el, mert korábban élő adásban kritizálta a játékvezetők teljesítményét.

A meccset ettől kedve lefutottnak is lehetett tekinteni, a Pacers a nagyszerűen játszó Ron Artest (24 pont), Al Harrington (16 pont) kettős vezetésével simán, 85-72-re nyert.

Eredmények:
Indiana Pacers - Los Angeles Lakers 85-72 (20-10, 21-16, 25-26, 19-20)
ld.:
R. Artest 24, A. Harrington 16, illetve S. Medvedenko 14, G. Payton 10

Miami Heat - Detroit Pistons 100-102 (19-30, 26-22, 24-23, 27-21, 4-6) - hosszabbítás után
ld.: E. Jones 19, L. Odom 18 (14 lep.), D. Wade 17, illetve T. Prince 24, C. Billups 23, R. Hamilton 17, C. Williamson 17

Atlanta Hawks - Los Angeles Clippers 95-101 (24-27, 26-22, 22-29, 23-23)