Idei egyéni pontcsúcsával, 42 találattal járult hozzá csapata, a New York Knicks sorozatban ötödik győzelméhez Stephon Marbury. A Sacramento Kings is magabiztosan verte a Denvert, Peja Stojakovic 35 pontot (közte hét triplát) szórt. A nap meglepetését a Golden State aratta, amely 16 pontos vezetésről úgy kapott ki a Torontótól, hogy a negyedik negyedben mindössze két pontra volt képes.

A vasárnapi játéknap legeredményesebb kosarasa Stephon Marbury lett, a New York Knicks klasszisa saját szezoncsúcsát jelentő 42 ponttal járult hozzá csapata 110-104-es győzelméhez a Los Angeles Clippers ellen. Utoljára 2001. márciusában fordult elő, hogy a Knicks képes volt sorozatban öt mérkőzést nyerni, ez a sorozat most megismétlődött.

Egyaránt 35-35 pontig jutott Tracy McGrady és Peja Stojakovic is, ám amíg utóbbi a Sacramento Kings színeiben 115-92-es diadalra vezette csapatát a Denver ellen, addig McGrady orlandói pontgyártása csak egy szoros, 98-96-os vereséghez volt elég a Lakers ellen.

Utoljára 1997-ben a Dallas Mavericks volt képes egy negyed alatt mindössze két pontra (a Lakers ellen), ezt a bravúrt hét évvel később a Golden State Warriors ismételte meg. A Harcosok a befejező 12 percet 16 pontos előnnyel várták, ám a negyedik negyedet 18-2-re a Toronto Raptors nyerte, amely ha már eddig eljutott, ki is csikarta a végső sikert. A győztes triplát három másodperccel a hosszabbítás vége előtt Morris Peterson szerezte, kialakítva a 84-81-es végeredményt.

eredmények:
Orlando Magic - Los Angeles Lakers 96-98 (21-29, 32-19, 28-19, 15-31)
ld.:
T. McGrady 35, J. Howard 18, R. Strickland 13, illetve S. O'Neal 20 (10 lep.), G. Payton 18, K. Rush 17

Indiana Pacers - Miami Heat 97-91 (27-23, 23-23, 20-18, 27-27)
ld.:
J. O'Neal 22 (13 lep.), R. Artest 20, R. Miller 15, illetve L. Odom 25, E. Jones 21, D. Wade 15

Minnesota Timberwolves - Memphis Grizzlies 98-99 (16-30, 33-21, 26-25, 23-23)
ld.:
S. Cassell 34 (11 assz.), K. Garnett 30 (16 lep.), F. Hoiberg 10, illetve P. Gasol 27, S. Swift 14, M. Miller 13

Portland TrailBlazers - Seattle SuperSonics 95-85 (23-23, 21-19, 29-17, 22-26)
ld.:
Z. Randolph 25 (16 lep.), D. Stoudamire 19, R. Wallace 14, illetve R. Allen 22, A. Daniels 15, V. Radmanovic 12

New York Knicks - Los Angeles Clippers 110-104 (31-25, 27-26, 22-28, 30-25)
ld.:
S. Marbury 42, K. Thomas 28, illetve E. Brand 28, C. Maggette 28

Sacramento Kings - Denver Nuggets 115-92 (27-26, 27-25, 27-23, 34-18)
ld.:
P. Stojakovic 35, M. Bibby 30, B. Miller 18 (10 lep.), illetve C. Anthony 24, V. Lenard 22, E. Boykins 13

New Jersey Nets - Philadelphia 76ers 99-87 ((28-25, 20-24, 29-24, 22-14)
ld.:
K. Martin 29, J. Kidd 14 (13 lep., 10 assz.), R. Jefferson 14, illetve A. Iverson 27, S. Dalambert 16 (13 lep.)

Golden State Warriors - Toronto Raptors 81-84 (17-23, 29-16, 27-18, 2-18, 6-9) - hosszabbítás után