A címvédő Carolina Hurricanes negyedik mérkőzésén is kikapott az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL), így továbbra is nyeretlen. Az NHL történetében még nem fordult elő, hogy az előző szezon bajnoka sorozatban négy kudarccal kezdje az idényt.

A játéknap legnagyobb pofonját a Phoneix Coyotes szenvedte el, amely 9-2-re kikapott Detroitban. A hazaiaknál a hátvéd Mathieu Schneider mesterhármast ütött, és adott egy gólpasszt is.

Az Atlanta Thrashers finn kapusa, Kari Lehtonen 167 perc 56 másodperc után kapott gólt a Boston Bruins elleni, 4-1-re megnyert összecsapáson, így megdöntötte Michael Garnett 155:55 perces, tavaly decemberben felállított klubcsúcsát. A találkozón a szlovák Marian Hossa 3 pontot (2 gól, 1 gólpassz) gyűjtött.