Hosszú Katinka négy győzelmet aratott a norvégiai nemzetközi rövidpályás úszóversenyen szombaton. A Vasas világ- és Európa-bajnoka 200 gyorson (1:54.06 p), 100 háton (57.73 mp), 200 pillangón (2:15.57 p) és 100 vegyesen (59.04 mp) nyert.

Hosszú ezen kívül 50 pillangón második (27.12 mp), a leggyengébb számában, mellúszásban 100 méteren hatodik lett (1:12.72), de nyitónapi mérlege még ennél is jobb lett volna, ha nem zárják ki a 200 méter hát ugyancsak megnyert döntője után.

"Boldog voltam a 2:05.8-as időmmel, amit úgy értem el a bergeni úszófesztiválon, hogy előtte már nyolc futamom volt. Erre fel diszkvalifikáltak, de nem tudom, miért. Ilyesmi öt éve nem esett meg velem" - írta Twitteren.

Hosszú Katinka még a pénteki selejtezőkben 50 gyorson rövidpályás országos csúcsot állított fel 24.71 másodperccel. A régi rekordot a 2009-es Európa-bajnokság óta Dara Eszter tartotta 24.90-nel.

Idei első nemzetközi versenyén nagyszerűen szerepelt az UTE-s Gyurta Dániel is. A 200 méteres mellúszás olimpiai, világ- és Európa-bajnoka a 100 méter döntőjében 58.65 másodperces idővel, magabiztosan győzött.