Újabb három magyar érem született a görögországi Voloszban zajló uszonyosúszó világbajnokságon. A második versenynapon Kosina Gergő és Senánszky Petra is világcsúccsal diadalmaskodott, míg Varga Krisztina ezüstérmet nyert.

Senánszky a 100 méteren aratott sikere után második aranyérmét is világcsúccsal nyerte: a 200 méteres uszonyos gyorsúszásban 1:41.42 perces időeredménnyel ért célba - a nem olimpiai sportágak kommunikációs csapatának tájékoztatása szerint. Mögötte Varga lett a második.

A férfiaknál ugyanezen a távon Kosina is a világ legjobbját érte el (1:33.31 perc), így továbbra is azzal büszkélkedhet, hogy hosszú évek óta senki nem tudta legyőzni 200 méteren. Két nap után a magyar válogatott három arany-, két ezüst- és egy bronzéremmel áll a vb-n.

Senánszky Petra Forrás: Senanszkypetra.hu