Hosszú Katinka újabb számban döntős

Hosszú Katinka; Jakabos Zsuzsanna
Budapest, 2010. augusztus 15. A második helyezett magyar Jakabos Zsuzsanna (b) és honfitársa, az első helyezett Hosszú Katinka örül célba érkezés után a 200 méteres női pillangóúszás döntőjében a magyarországi úszó, műugró, szinkronúszó és nyíltvízi Európa-bajnokságon, a margitszigeti Széchy Tamás Uszodában. MTI Fotó: Illyés Tibor
Az utolsó előtti versenynapnak ötszörös windsori vb-aranyérmesként nekivágó Hosszú Katinka szombaton is remekelt az úszók kanadai rövid pályás világbajnokságán.

A háromszoros olimpiai bajnok a selejtezők során egyik fő számában, 200 méter vegyesen rendkívül magabiztosan nyert 2:05.33 perccel, összesítésben

ezen a szinten hatalmasnak számító - csaknem másfél másodperces - előnnyel végzett az élen

az amerikai Madisyn Cox, s bő két másodperccel a szintén amerikai Ella Eastin előtt. A szám másik magyarja, Jakabos Zsuzsanna a negyedik időt (2:08.46 p) úszva szintén simán jutott tovább az esti - budapesti idő szerint vasárnap hajnali - döntőbe.

Jakabos Zsuzsa és Hosszú Katinka a 200 vegyes döntője után is együtt ünnepelhet Forrás: MTI/Illyés Tibor

Hosszú 100 méter pillangón negyedikként vált finalistává (56.99 mp), így - mivel már előző nap biztosította helyét az 50 méter hát döntőjében - az ötödik versenynap főműsorában három egyéni számban is érdekelt.

Nem vállalta ugyanakkor a szereplést a 4x200 méteres női gyorsváltóban, így a magyar csapat nem indulhatott el ebben a számban

- derült ki a Magyar Úszószövetség közösségi oldalának bejegyzéséből. Ugyanitt Hargitay András szövetségi kapitány ezt nyilatkozta:

Nem jutott volna ideje a pihenésre az esti program előtt, ha még a váltót a bevállalja."

A szombat további magyar indulói közül Verrasztó Dávid a második (4:04.08 p), Gyurta Gergely az ötödik időeredménnyel (4:04.88 p) lett tagja a 400 méter vegyes döntős mezőnyének. Gyurta 1500 méter gyorson is bekerült a nyolcas döntőbe: 14:38.07 perces teljesítménye elég volt a még éppen továbbjutást érő nyolcadik helyhez.

Verrasztó Dávid Forrás: MTI/Kovács Tamás

A mamutmezőnyt, 145 indulót felvonultató 100 méter gyorson nem folytathatja viszont sem Lobanovszkij Maxim, sem Telegdy Ádám, előbbi a selejtezőben 28. (48.19 mp), utóbbi 48. (49.08 p) lett.

Az 1500 méter gyorson próbálkozó Rasovszky Kristóf (15:03.43 p) 24.-ként zárt.