Vágólapra másolva!
A Freedom Force volt az első emlékezetes próbálkozás, melyben a játékosok képregényekből előlépett szuperhősöket alakíthattak. A játék sikerére való tekintettel útjára indult egy kiegészítő fejlesztése is, melyben a hősök a második világháború forgatagába keverednek.
Vágólapra másolva!

A szuperhősöknek igazán kevés dolog jelent lehetetlent, így az sem okoz problémát, hogy utazgassanak egy kicsit az idő hullámvasútján. Az ötlet természetesen ezúttal is egy rosszfiú, Nuclear Winter agyában merül fel elsőként, akitől már az első részben azt hittük, hogy végleg megszabadultunk. De nem, Nukleáris Tél barátunk igencsak szívós, és nem rest elruccanni egy kicsit Kubába, hogy elcsenve néhány atomtöltetű rakétát a második világháború korába jutassa azokat. A rakéták Winter, valamint két cimborája, Fortissimo és Red Sun segítségével természetesen nem a szövetségesek, hanem a nácik kezére játssza a veszélyes fegyvereket, máris megingatva a civilizált világ jövőjének alapjait.

A probléma persze nem marad megoldás nélkül, hiszen a Freedom Force nem hagyhatja, hogy valakik csak úgy megváltoztassák a történelem menetét, méghozzá finoman fogalmazva sem a jó irányba. Neki is vág négy hős, az eredeti programból megismert El Diablo és Mentor, valamint két új társuk, Sky King és Quetzalcoatl, hogy helyre tegye az atomfegyvereket lopkodó gazfickókat, és megsemmisítse a rossz kezekbe került fegyvereket. Kalandjaik során a három elkövető mellett több szövetségesükkel is találkoznak, akik mindenféle különleges támadással próbálják feltartóztatni bajnokainkat.

Vessünk egy-egy röpke pillantást a két új szuperhősre, akik a kiegészítőben csatlakoztak a Freedom Force csapathoz. Az első delikvens Quetzalcoatl, aki nem más mint egy fiatal fiú, aki egy felnőtt testében esett rabságba. Hogy a szituáció tovább bonyolódjon, barátunkat megérintették egy maja ereklyével, minek következtében beleköltözött annak az istenségnek a szelleme, akinek a nevét is viseli. A másik hős nevét elolvasva biztosan kapásból rájövünk, hogy nem egy földhözragadt fickóval állunk szemben. Valóban Sky King az egeket szelve próbál meg igazságot szerezni, repkedésének energiáját pedig a hátára szerelt jet-pack szolgáltatja. Talán egy szuperhősnek nem lennének szükségesek ilyen játékszerek, de biztos túl sok Tribest játszott kiskorában.

Már az eredeti programban is sokaknak tetszett, hogy kedvünkre amortizálhattuk le a várost, melyben a bűn megelőzése volt a cél. Ez a kiegészítőben sincs másként, sőt, a negyvenes évek hangulatát idéző építményeket még részletesebben szedhetjük ízekre. Ez egyaránt vonatkozik a külső, illetve a belső terek lerombolására - hogy az utóbbi még élvezetesebb legyen, a fejlesztők rengeteg háztartási felszerelést pakoltak az építményekbe a szekrényektől a kádakon át egészen a korabeli rádiókig. Az épületek esetében ráadásul érvényesül a dominó-elv, vagyis egy jó irányzott löket hatására összedőlő magasabb ház, akár az egész tömböt magával ránthatja a pusztulásba.

Sokat fejlődött a játék grafikája is. Az nem újdonság, hogy mind a karakterek, mind a környezet elemei nagyon részletesen kerültek kidolgozásra, megtartva a Freedom Force hangulatának fontos részét képező különleges színvilágot, viszont bekerültek a programba a dinamikus fényhatások, mely technológia manapság elengedhetetlen egy komoly sikerre ácsingózó program esetében. Ennek megfelelően a látkép folyamatosan változik, ha mozgatunk egy fényforrást, mondjuk egy lámpát, és akkor is teljesen más világban találjuk magunkat, ha egy lerombolt épület fényei egyszerre alszanak ki.

Akik olvasgattak valaha is hasonló képregényeket, biztos már az első oldalak átlapozása után megálmodták saját hőseiket. Erre természetesen az Irrational Games fejlesztői is gondoltak, és megadják a lehetőséget a játékosoknak, hogy saját tervezésű hősökkel tömjék tele a pályákat. Hogy egészen pontosan mire leszünk képesek a mellékelt editorral, az még az ismeretlenség ködébe vész, de az már biztos, hogy az eredeti programban bevetett kedvenceinket átkonvertálhatjuk a kiegészítőbe.

Kevesen remélték, hogy akkora sikert arat az eredeti Freedom Force, amekkorát kaszált, hiszen a játék hosszú heteken át vezette az eladási listákat. Mivel igencsak érdekes ötlet a szuperhősöket a második világháború korába utaztatni, nem kell jósnak lennünk ahhoz, hogy megelőlegezzük a sikert a nemcsak tartalmában, hanem kinézetében is alaposan bővült és átváltozott kiegészítőnek.