A BL-döntővel a Viasat 3 is nyert

A teljes lakosság körében átlagosan 520 ezren követték végig a katalán győzelmet hozó Barcelona-Arsenal meccset. A Viasat 3 és a Bajnokok Ligája hároméves, közös történetének ez volt eddigi legnézettebb mérkőzése.

A Bajnokok Ligája szerdai döntőjére egymillió hazai tévénéző kapcsolt rövid időre. A mérkőzés legnézettebb időpontjában, az első félidő 22. percében összesen 628 ezren nézték a közvetítést. A csatorna a főműsoridőben közvetített mérkőzés ideje alatt, a kábeltévével rendelkező 18-49 éves nézők körében elért 24 százalékos közönségarányával, a második legnézettebb csatorna volt Magyarországon.

A csatorna 2006 szeptemberétől további technikai újításokkal és Hajdú B. István kommentálásával közvetíti Európa legjobbjainak küzdelmét. A következő három évre az MTV szerezte meg a BL-meccsek első választási jogát, ám a többiből már a Viasat 3 szelektálhat - azaz ősztől kezdve két hazai csatornán lesznek láthatóak a mérkőzések.