Könyvajánló: Letűnt civilizációk - Évezredek eltemetett titkai

Vágólapra másolva!
Elveszett városok, letűnt népek, emberfeletti alkotások - az aprólékos régészeti munka eredményeként a világ 40 leglenyűgözőbb ősi kultúrája elevenedik meg a könyv lapjain.
Vágólapra másolva!

Forrás: [origo]Az emberiség múltjának rejtett titkaiba tekinthetünk be a látványos felvételekkel, illusztrációkkal, táblázatokkal színesített könyv oldalain. Megelevenedik előttünk a hamuval borított Pompeji, ahol falfeliratok mesélnek egy büszke város mindennapjairól és félelmetes pusztulásáról; Pazirik jégbefagyott sírjait látva megismerhetjük az Altaj-hegység 1600 méteres, zord csúcsai és csipkés hegygerincei közt valaha élt nomád lovas népet.

Megelevenedik előttünk a ma szinte lakatlan sziget, Délosz valaha nyüzsgő kereskedelmi központja és az óbirodalmi fáraó, Dzsószer lépcsős piramisának városa, Szakkara. A palesztinai sivatag kietlen pusztaságában Kumrán, ahol a holt-tengeri pergamentekercsek 2000 évig rejtve maradtak, Chan Chan, Peru legendás, homokba temetett városa, a kínai Li-hegy 7500 agyagkatonája, Szúza, a perzsa birodalom egykori székhelye - megannyi bámulatba ejtő emlék, titok, évezredes alkotás.

A könyvet megrendelheti a Fókusz online oldalánhttp://www.partnerlink.hu/cgi-bin/clickthru.cgi?id=6762237376676573006467767123647369797784737270677263&page=http://www.fokuszonline.hu/cgi-bin/start.cgi/apps_fokusz/display/index.html?termek.id=71639&tag=1

A Letűnt civilizációk-ban összesen 40 csodálatos kultúra és népeinek legendás története várja az olvasót, 320 oldalon. Tartalmas beszámolók, több mint 300 színes fénykép, illusztráció, illetve különös műgonddal elkészített rekonstrukciók segítik az olvasót abban, hogy a legújabb kutatási eredmények segítségével megtudhassák, hogyan éltek, miben hittek, mitől féltek őseink.

Egy-egy külön fejezet mutatja be, milyen ősi településfajták léteztek, hogyan fejlődött az évezredek során a mezőgazdaság, az írás, a hadászat, a kereskedelem, az építészet, illetve a tudomány. A kiadvány elején egyetemes időrendi táblázat, végén pedig kislexikon segíti az eligazodást.