Három mérkőzésen három hazai siker született az NBA vasárnapi játéknapján. A Lakers, Kings, Raptors trió egyaránt győzött, a legkönnyebben a Kobe Bryant vezette kaliforniaiak, akik a Miamit verték 22 ponttal. A Sacramento Bobby Jackson triplájával szoros meccsen múlta felül a Golden State Warriorst, a Toronto kétszeri hosszabbítás után gyűrte le a Houstont.

Nem tudott komoly ellenállást kifejteni a Miami Heat kosárlabdacsapata a Los Angeles lakers otthonában. A hazaiakat Kobe Bryant 27 ponttal repítette a siker felé, Shaquille O'Neal mindössze 24 percnyi lehetőséget kapott, ezalatt 14 pontra és hat lepattanóra futotta erejéből a 99-77-es eredménnyel zárult találkozón. A siker azt is jelentette, hogy Phil Jackson edző pályafutása 784. győzelmét szerezte, ezzel az NBA örökranglistáján a 11. helyre lépett előre, holtversenyben Gene Shue-val.

Kétszeri hosszabbítást követően nyert 101-97-re a Toronto Raptors, amelyet az újonc Chris Bosh mentett meg a hazai fiaskótól. A mindössze 19 éves erőcsatár 25 pontot termelt, ebből csak a ráadásban tizet, s megszerezte NBA-pályafutása első tripláját is. A Houston Rockets legjobbja Steve Francis lett 25 ponttal.

Szenvedett a Sacramento Kings is, a kaliforniai gárda csak nagy nehézségek árán hozta idei ötödik hazai mérkőzésén az ötödik győzelmet. A félidőben még a Golden State Warriorsnál volt az előny (51-59), ám a remekül játszó, 33 pontos Peja Stojakovic, illetve pályafutása során majdnem első tripladupláját elérő Brad Miller (11 pont, 11 assziszt, 9 lepattanó) vezérletével a hajrára feltámadtak a Királyok. A győzelmet jelentő triplát Bobby Jackson 50,4 másodperccel a végső dudaszó felhangzása előtt dobta...

eredmények:
Toronto Raptors - Houston Rockets 101-97 (24-16, 16-21, 19-24, 24-22, 6-6, 12-8) - kétszeri hosszabbítás után