Meglepetésre 1-1-es döntetlent ért el Modenában a listavezető Milan csapata az olasz labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában, így az AS Roma leccei sikerével kilenc pontra megközelítette a milánóiakat. A játéknap rangadóján az Inter 3-2-re legyőzte a Juventust.

Az Inter-Juve összecsapáson már a hatodik percben megszerezte a vezetést a hazai csapat, ekkor Vieri szöktette a kapu felé meginduló Stankovicot, aki ballal a leshatáron lévő Martinshoz passzolt, a nigériai csatár pedig 6 méterről nem hibázott (1-0). A 25. percben öngóllal egyenlítettek a torinóiak: Gamarra futott el a jobbszélen, erős beadását a rövid saroknál álló Kily Gonzalez a saját kapujába fejelte (1-1). Még a szünet előtt újra vezetéshez jutott az Inter: Zambrotta a 16-oson belül felvágta Stankovicot, Collina a 11-es pontra mutatott, a büntetőt Vieri nagy erővel a kapu közepébe lőtte (2-1)

A második félidő második percében tovább növelte előnyét a milánói csapat: Farinós jobb oldali szögletét a túlsó oldalon érkező Stankovic közelről, bal belsővel Buffon mellett a kapuba továbbította (3-1). A 61. minutumban Montero elhúzta Martins lábát, s ezért megkapta második sárga lapját, így a Juventus tíz emberre fogyatkozott. A hajrában Di Vaio még egy csúsztatott fejessel szépített (3-2), de ez már nem segített a Zebrákon, akik ezzel végleg kiszálltak a scudettóért folytatott harcból.

Ami a többi meccset illeti, a játéknapon akadt jócskán fordulat: a Bologna 0-2 után ikszelt a Reggina ellen, a Siena hiába vezetett 2-1-re Rómában, a Lazio végül 5-2-re nyert, míg az Udinese 3-0-s vezetés után örülhetett a 4-3-as sikernek a Brescia ellen. A Roma nagyon könnyen nyert Leccében, így vesztett pontok tekintetében már csak hat pont az éllovas és Modenában boltó Milan előnye.