Két második helyezést szerzett az úszók rövidpályás Világkupa-sorozatának New York-i állomásán Kerékjártó Tamás.

A székesfehérváriak athéni olimpiát is megjárt, Amerikában ösztöndíjjal tanuló versenyzője vegyesen gyűjtötte be az ezüstöket, a 25 méteres medencében előbb 400 méteren csapott a célba 4:12.14 perccel, Thiago Pereira mögött másodikként, majd a Vk befejező napján a 200 métert teljesítette 1:59.06 perc alatt úgy, hogy ismét csak egyedül a brazil úszó volt gyorsabb nála.

Kerékjártó indult a csak rövidpályás programban szereplő 100 m vegyesen is, itt az ötödik időt érte el 56.02 másodperccel. A számot 51.52 másodperces világcsúccsal nyerte a dél-afrikai Ryk Neethling, saját korábbi, 52.01-es rekordját adva át a múltnak.