Bulgáriai vereséggel kezdte meg szereplését a magyar nőikosárlabda-válogatott a négymeccses Európa-bajnoki pótselejtezőben.

Eredmény, B csoport, 1. forduló:
Bulgária - Magyarország 66-52 (14-13, 21-14, 15-16, 16-9)
pontszerzők:
Branzova 16, Tomova 11, Petrova 10/6, Jolovszka 9/3, Csirov 8/6, Topalova-Sopova 4, R. Dimitrova 3/3, Aszenova-Lozanova 2, E. Dimitrova 2, Bacskova 1, illetve Béres 17, Fegyverneky 7/3, Fürész 7/3, Iványi 5/3, Károlyi 4, Németh 4, Honti 4, Horváth I. Zsuzsanna 2, Ujhelyi 2

Nem tűnt túl jó ómennek a férfi válogatott - ugyancsak Eb-pótselejtezőben - Bulgáriában 18 napja elszenvedett 79-74-es veresége, ami nagyban hozzájárult ahhoz, hogy végül a kontinenstorna helyett csak az A osztályban maradásért küzdhet a héten.

A papíron esélyesebb - sőt, a szövetség által az Eb-ről az olimpiára várt - női együttes sem kezdett lehengerlően: fél perc elteltével Béres duplája adta meg az alaphangot, ám innentől fej fej mellett haladt a két csapat.

A második negyedben rákapcsoltak a hazaiak, és a korábban Pécsett, jelenleg Sopronban légióskodó Branzova vezetésével 35-26-ra megléptek. Ebből a nagyszünetre csak egy pontot sikerült faragni (35-27).

Térfélcsere után Fegyverneky triplája ellenére 10 pont fölé szökött a különbség, miközben a tarthatatlan Branzova elsüllyesztette 12. pontját. Az elúszni látszó esélyeket a kapitány Iványi hozta vissza, akinek sorozatban dobott 4 pontjával ismét "lőtávolon" belülre került a Bencze-alakulat. Sőt, egy 9-0-s vendégroham ismét nyílttá tette a találkozót (45-41).

Az utolsó játékrész 50-43-ról indult, ám a Szegedet erősítő Tomova szertefoszlatta a piros-fehér-zöld reményeket. A bolgárok 11-0-ás szériája sorsdöntőnek bizonyult, így a 6(!) percen át gólképtelen magyarok - akik közül csak Béres Tímea nyújtott elfogadható teljesítményt - végül súlyos vereséget szenvedtek Bulgáriában.

Bencze Tamás együttese következő mérkőzését szombaton Győrben vívja Izrael ellen. A trióból csak a győztes jut tovább az olaszországi Eb előtti közvetlen kvalifikációs tornára.