A végéhez közeledik az NHL alapszakasza, és egyre komolyabb küzdelem folyik a pozíciókért, Nyugaton az Északnyugati csoportban a legnagyobb a harc, mert négy gárda is egyforma eséllyel pályázik az elsőségre, ami a rájátszásban a kiemelés miatt bír különös jelentőséggel. A legutóbbi játéknapon a Minnesota került lépéselőnybe, mivel a Wild 3-1-re verte a csoporttárs Coloradót, de a Phoenix ellen diadalmaskodó Vancouver is nagyon hajt az elsőségre, és a mostani győzelemmel két pontra van csak a Minnesotától.

A Minnesota a gólt és gólpasszt jegyző Brent Burns vezérletével nyert a Colorado ellen, de nagy szükség volt Niklas Backström védéseire is, aki összesen 29 lövést hárított, ebből 15-öt a záró harmadban.

A Vancouvernél annak örülhetnek, hogy Henrik Sedin végre nem csak az üres kapuba tud betalálni, a svéd csatár duplázott a Phoenix ellen, ikertestvére Daniel mindkét gólban benne volt. A Phoenixnek nagyon kellett volna a győzelem, mivel így a Prérifarkasok hét ponttal vannak lemaradva a nyolcadik helyen álló kanadai gárdától, és már csak kilenc meccs van hátra.

Ha most kezdődne a rájátszás, akkor Nyugaton a Detroit, a San Jose, a Minnesota, az Anaheim, a Dallas, a Calgary, a Vancouver és a Colorado venne részt, az Északnyugati csoport első helye pedig azért annyira fontos a leadban említett csapatoknak, mert az aki elsőként végez az ötösből, az harmadik kiemeltként, előnyösebb pozícióból kezdheti a rájátszást.

Az Északnyugati csoport állása:
1. Minnesota 86 pont (73 mérkőzésből)
2. Calgary 84 (72)
3. Vancouver 84 (73)
4. Colorado 84 (74)
5. Edmonton 77 (73)

eredmények:
Minnesota Wild - Colorado Avalanche 3-1 (1-0, 1-1, 1-0)
Burns (8:54, emberelőnyből), Radivojevic (29:42), Veilleux (59:53, üres kapus), illetve Sakic (24:51, ee.)

Vancouver Canucks - Phoenix Coyotes 3-1 (2-1, 1-0, 0-0)
gól: H. Sedin (8:55, 33:37, ee.), Pyatt (12:28), illetve Carcillo (18:05)