A címvédő Győr simán legyőzte a vendég Debrecent a női kézilabda NB I negyedik fordulójának keddi mérkőzésén. Az MKB Veszprém leiskolázta a Pécs csapatát.

Eredmény, női NB I:
Győri Audi ETO KC - DVSC-Korvex 32-26 (17-11)
Győr, 1200 néző
v.: : Herczeg, Südi
Győr: Pálinger, Pásztor (kapusok) - Amorim 4, Bradeanu 4, Gros 7/2, Görbicz 4/2, Hornyák Á., Kovacsics, Mayer 7, Mravikova 1, Orbán, Palkó, Planéta, Spiridon 3, Szegedi, Vérten 2
DVSC: Kiss É., Triffa, Pácz (kapusok) - Bogdanovics 1, Bognár B. 8/5, Borbás 1, Bulath 2, Csáki, Dakos, Hornyák D., Juhász, Karalyos, Kazai 6, Slakta 1, Sopronyi 2, Szabó V. 4
hetesek: 6/4, illetve 9/5
kiállítások: 6, illetve 8 perc

A Győr és a Debrecen legutóbb az előző idény bajnoki döntőjében találkozott egymással, a mostani szezonban pedig még egyik sem hullajtott pontot. A riválisa ellen sorozatban hét meccs óta, azaz két éve veretlen Győrnél sérülése miatt nem játszhatott az egyik világklasszis kapus, az olimpiai és Európa-bajnok, vb-ezüstérmes norvég Katrine Lunde, a hajdúságiaknak viszont - akik péntektől vasárnapig Lengyelországban vesznek részt Bajnokok Ligája-selejtezőn -, azzal is meg kellett birkózniuk, hogy erőltetett menetben sorra játsszák a rangadókat.

A vendégek az egész találkozón csak egyszer, 0-1-nél vezettek. A rangadó 9-9-ig volt izgalmas, innentől, a 17. perctől sorozatban hétszer volt eredményes a Győr.

A második félidőben sem változott a kép, a 44. percben tizet számolt a Debrecenre a győri közönség (26-16). A végére ugyan csökkent a különbség, de a DVSC így sem tudta megszorongatni a címvédőt.

A férfibajnokságban az MKB Veszprém hazai pályán több mint kétszer annyi gólt lőtt, mint az Uniqa-Pécsi VSE, amelyet 45-22-re győzött le.

Eredmény, férfi NB I:
MKB Veszprém - Uniqa-PVSE 45-22 (23-12)
Veszprém, 1200 néző
v..: Bóna, Miskei
MKB Veszprém: Liszkai, Andorka (kapusok) - Iváncsik T. 6, Vujin 6, Nagy K. 2, Vilovski 7, Sulics 3, Iváncsik G. 2, Terzic 4, Lusnyikov 1, Korazija 4, Császár 9, John 1
Uniqa-PVSE: Pókos, Bartucz (kapusok) - Boda 2, Abramovics 5, Werner 2, Kovács 1, Holdos 3, Iváncsik Á. 1, Szappanos 3, Vajda 1, Győri 3, Gász, Wéber, Lévay, Matus 1