Négy diplomából hármat szakszerűen kamatoztatnak

Vágólapra másolva!
A Budapesti Gazdasági Főiskola mintegy félezer hallgatóját érintő felmérést készített arról, mi motiválja leginkább a felsőfokú tanulmányokra a fiatalokat. Az eredmény szerint elsősorban a magas jövedelemszerzés, a szakmai, intellektuális fejődés, a vezető pozíció és az azzal járó sikeres karrier, valamint a munkanélküliség elkerülése.
Vágólapra másolva!

A BGF alapképzési szakos hallgatóinak 49 százaléka már főiskolás évei alatt munkát vállal, a dolgozó hallgatók 73 százaléka ráadásul tanulmányaihoz kapcsolódó szakterületen szerez állást. Bár csak a hallgatók 14 százaléka rendelkezik külföldi munkatapasztalattal, 49 százalékuk tervezi, hogy a diploma megszerzését követően külföldön vállal munkát – derül ki a kutatásából.

A hallgatók fele vállal munkát tanulmányai alatt

A megkérdezett hallgatók 49 százaléka dolgozik már tanulmányai alatt. A munkát vállalók többsége (40 százalék) állandó jellegű, határozatlan időtartamú szerződéssel rendelkezik, de hasonló arányban (37 százalék) dolgoznak a hallgatók diák-, vagy gyakornoki munka keretében. További 12 százalék alkalmi időszakos megbízással, 7 százalék határozott időtartamú szerződéssel helyezkedik el, míg 3 százalék megbízási jellegű munkát vállal.

Többségük munkája megfelel a választott szakterületnek, vagy kapcsolódik ahhoz

A válaszadók 14 százaléka nyilatkozott úgy, hogy munkája kizárólag a tanult szakterületéhez kapcsolódik, további 59 százalék munkája pedig a választott, valamint az ahhoz kapcsolódó szakterületeknek egyaránt megfelel. A tanult tudományterülethez képest 16 százalék dolgozik egészen más területen, míg 12 százalék nyilatkozott úgy, hogy munkája bármely szakterületnek megfelel.

A hallgatók fele tervez munkavállalást külföldön

A hallgatók 14 százaléka már rendelkezik külföldi munkatapasztalattal. A válaszadók 49 százaléka tervez a diploma megszerzését követően külföldi munkavállalást, 17 százalék nem tervezi, hogy külföldön munkatapasztalatot szerezzen, 34 százalék pedig még nem döntött.