Nem hibázott a nyitányon a házigazda chilei labdarúgó-válogatott, miután az idei Copa América első mérkőzésén 2-0-ra nyert Ecuador ellen az A csoportban.

Eredmény, Copa América, A csoport, 1. forduló:
Chile - Ecuador 2-0 (0-0)
gól: Vidal (67, büntetőből), Vargas (84.)
piros lap: M. Fernández (90., Chile)

Kissé nyögvenyelősen indult, de végül sima 2-0-s győzelmet aratott a chilei labdarúgó-válogatott Ecuador ellen a hazai rendezésű dél-amerikai kontinensbajnokság, a Copa América nyitómérkőzésén.

A chileiek csupán a második félidő közepén találtak be a vendégek kapujába, akkor Arturo Vidal büntetőből szerzett vezetést (1-0), majd a 84. percben Alexis Sanchez adott remek labdát Eduardo Vargasnak, aki futtából okosan csavart jobbal a bal sarokba (2-0).

Ecuador legnagyobb esélye Enner Valencia fejesénél adódott még a 82. percben, egy rossz szabadrúgást emeltek középre a vendégek, de Valencia közeli bólintása a lécen csattant.

A csoport másik mérkőzésén Mexikó és Bolívia magyar idő szerint szombat hajnalban csap össze, Chile legközelebb hétfőn játszik Mexikóval.