Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc

6:0-ra nyert egy szettet, mégis kiesett a magyar tehetség

Gálfi Dalma arckép, portré FOTÓ győztes KÉPKIVÁGÁS Közéleti személyiség foglalkozása sportoló SZEMÉLY
Budapest, 2015. szeptember 16. Az amerikai nyílt teniszbajnokság junior női versenyének győztese, Gálfi Dalma teniszező a XI. kerületi Park Teniszklubban tartott sajtótájékoztatóján 2015. szeptember 16-án. MTI Fotó: Illyés Tibor
Gálfi Dalma a nyolcaddöntőben búcsúzott a 60 ezer dollár összdíjazású sencseni keménypályás tenisztornán.

A világranglistán 158. magyar játékos az első fordulóban 1:6, 6:3, 6:4-re verte a szlovén Dalila Jakupovicot (144.), szerdán pedig a negyedik helyen kiemelt Denisa Allertovával (113.) találkozott.

Gálfi Dalma Forrás: MTI/Illyés Tibor

A második szettben a 2015-ös US Open junior bajnoka ugyan egy 6:0-val meglepte cseh ellenfelét, ám végül 1 óra 53 perc alatt 7:6 (7-5), 0:6, 6:2-re kikapott.

A 18 éves Gálfi egy hete a nyitókörben kiesett a szintén 60 ezer dollár összdíjazású csuhaji versenyen.